آزادی بازداشت شدگان روز قدس تبریز به قرار وثیقه

آذوح: امروز چهارشنبه ۲۴ تیر ۹۴ رسول رضوی از بازداشت شدگان روز قدس با تودیع وثیقه از زندان مرکزی تبریز آزاد شد، حسین رخشانی کیا و سئویندیک لطفی نیز طی روزها گذشته آزاد شده بودند.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این فعالان در حالی با قرار وثیقه ۵۰ میلون تومانی موقتاً آزاد شده اند که در شعبه ۱۹ بازپرسی دادگستری تبریز به ریاست قاضی صمدی به اتهام های “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “تشویش اذهان عمومی” تفهیم اتهام گردیده اند.
بر اساس گزارش های رسیده، این فعالین در بازداشتگاه اداره حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز بازداشت و تحت بازجویی قرار گرفته بوده اند، از هویت و وضعیت چهارمین نفر بازداشت شده هنوز اطلاع دقیقی در دست نیست.
رسول رضوی یکی از بازداشت شدگان پیشتر نیز در سال ۹۲ در پی فعالیتهای هویت طلبانه بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.
روز جمعه نوزدهم تیرماه، فعالان مدنی تبریز با در دست داشتن پلاکارد و پارچه نوشته هایی و در خلال تظاهرات روز قدس حمایت خود را از مسلمان تُرک اویغور چین نشان داده بودند. همچنین در اعتراض مشابهی در شهر اهر نیز با دخالت نیروهای امنیتی ابراهیم نوری و میلاد عظیمی دو تن از فعالین هویت طلب، برای ساعاتی بازداشت و تحت بازجویی قرار گرفته بودند
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn