بحرين سفیر خود را از تهران فراخواند و کاردار ایران را اخراج کرد

آذوح: بحرین روز پنجشنبه اول اکتبر سفیر خود را از تهران فراخواند و به کاردار ایران به عنوان «عنصر نا مطلوب» ۷۲ ساعت مهلت داد تا خاک بحرین را ترک کند.
وزارت امور خارجه بحرین در بیانیه‌ای که «العربیه.نت» نسخه‌ای از آن را دریافت کرده، تاکید کرده است: «این تصمیم در سایه ادامه دخالت‌های ایران در امور داخلی پادشاهی بحرین گرفته شده، به ویژه با توجه به این‌که هیچ مانع قانونی و مرز اخلاقی جلودار ایران در تلاش‌های پلیدش، سیاست‌هایش برای ایجاد فتنه فرقه‌ای و بسط سیطره و هیمنه خود بر منطقه به شیوه استفاده از ابزارهای زشت نیست.
این تلاش‌ها به موضع‌گیری‌های اهانت آمیز مسئولان بلندپایه ایرانی ختم نمی‌شود، بلکه فراتر رفته و به حمایت از خرابکاری، تروریسم و تشویق به خشونت از راه کمپین‌های اطلاع رسانی گمراه کننده می‌رسد. همچنین پشتیبانی از گروه‌های تروریستی را از راه کمک به آن‌ها در قاچاق اسلحه، مواد منفجره، آموزش نیروهای آن‌ها و پناه دادن به جنایتکاران فراری از عدالت را شامل می‌شود
بیانیه وزارت کشور بحرین به آن‌چه «نقض مکرر همه عرف‌ها، قوانین و میثاقنامه‌های بین‌المللی و ارزش‌های حسن همجواری، احترام دو جانبه و تعدی غیر قابل قبول به حاکمیت و استقلال بحرین از سوی» ایران نامیده نیز اشاره کرده است.
از همین رو «پادشاهی بحرین تصمیم گرفت تا راشد الدوسری سفیر خود در جمهوری اسلامی ایران را فرا بخواند و سید محمد رضا بابایی کاردار سفات جمهوری اسلامی ایران در پادشاهی را عنصری نامطلوب دانسته و به او ۷۲ ساعت برای ترک کشور، مهلت دهد
وزارت کشور بحرین شامگاه چهارشنبه ۳۰ سپتامبر اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور یک انبار اسلحه و در کنار آن یک کارگاه بمب سازی را در جنوب منامه کشف کرده و شماری مظنون که «دارای ارتباط نزدیک با نیروهای تروریستی در عراق و ایران دارند» را دستگیر کرده‌اند.
رئیس اداره امنیت عمومی بحرین مسئول این کارگاه را دولت ایران دانسته است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn