رهبر گروه بمب‌گذار سفارت ایران بازداشت شد

آذوح: مقام‌های لبنان از دستگیری ماجد الماجد، 'امیر' یا فرمانده سعودی گروه عبدالله عزام خبر داده‌اند. این گروه جهادی مسئولیت انفجارهای مقابل سفارت ایران در بیروت را پذیرفته بود.
فایض غصن، وزیر دفاع لبنان به خبرگزاری فرانسه گفته است، ماجد الماجد، فرمانده سعودی کلیک گردان عبدالله عزام در بیروت تحت حفاظت نیروهای امنیتی ارتش لبنان است.
شبکه المنار متعلق به حزب الله لبنان گزارش داده که ماجد الماجد اخیرا "بازداشت" شده است.
مشخص نیست که آقای ماجد چه زمانی دستگیر شده است، اما شبکه المنار گزارش داده که در تاریخ ۱۵ دسامبر ۲۰۱۳ دو حمله به ایست‌های بازرسی در شهر صیدای لبنان برای آزادی او صورت گرفته است.
سه شنبه، ۲۸ آبان (۱۹ نوامبر) در دو انفجار مقابل سفارت ایران در لبنان ۲۳ نفر از جمله کلیک رایزن فرهنگی ایران در لبنان کشته شد.
به گزارش سایت خبری تسنیم، مجلس ایران در نامه‌ای به دولت لبنان از بازداشت رهبر گروه عبدالله عزام تشکر کرده است.
عبدالله عزام یک گروه جهادی سنی وابسته به القاعده است که به گزارش وزارت امور خارجه آمریکا در سال ۲۰۰۹ تشکیل شده است. این گروه نام خود را از یکی از بنیان‌گذاران القاعده و مرشد اسامه بن لادن گرفته است.
گردان‌ عبدالله عزام تهدید کرده است در صورت ادامه حمایت حزب الله از حکومت سوریه به حملات خود علیه شیعیان ادامه خواهد داد. این گردان‌ همچنین هشدار داده که حملات در لبنان تا زمانی که ایران نیروهای خود را از سوریه خارج نکرده، ادامه خواهد داشت.
حسن نصرالله، رهبر گروه حزب الله لبنان عربستان سعودی را به دست داشتن در انفجار مقابل سفارت ایران کلیک متهم کرده بود.
حسن نصرالله گفته بود گروه عبدالله عزام یک 'امیر سعودی' دارد و با سازمان‌های جاسوسی سعودی مرتبط است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn