اعتراف رضا ضراب

آذوح: رضا ضراب ( صراف) که بعنوان یکی از عاملین اصلی بزرگترین فساد مالی در تاریخ ترکیه معرفی میشود ، اعتراف کرد که بابک زنجانی رئیس او بوده است .
وضع رضا ضراب که ثروت بزرگی در اختیار دارد ، این سئوال را مطرح میکند ” که یک جوان چگونه توانسته است چنین ثروت هنگفتی را جمع بکند “.
به گزارش تی آر تی، رضاضراب میلیارد ایرانی الاصل تبعه ترکیه که با اتهامات مختلفی در زمینه های اقتصادی رو برو شده متهم است که به همراه بابک زنجانی در دور زدن تحریم ها و پول شوئی نقش اصلی را بازی کرده است .
ضراب که بعد از ازدواج با ابرو گوندش خواننده معروف ترکیه نام فامیل ” صراف را در یافت کرده است ، متهم به این کار است که در مدت کوتاهی از طریق نقل و انتقال پول و دارائی از ترکیه به ثروت کلانی دست یافته است.
رضا که بعنوان مرد خبر ساز سال ۲۰۱۳ ترکیه در زندان است ، به همکاری با بابک زنجانی که روانه زندان اوین شده و آزادی وی با قید وثیقه نیز منتفی گردیده و همچنین یک ایرانی دیگر بنام کاملیا جمشیدی متهم میباشد .
پرونده فساد های مالی این ۳ ایرانی در ترکیه خواه ناخواه توجه رسانه های ترکیه را بخود جلب میکند . در این مورد روز نامه حریت ترکیه با تاکید به نزدیک بودن زمان مذاکرات هسته ائی ایران با گروه ۱+۵ نوشته است ، دستگیری رضا ضراب در ترکیه و بابک زنجانی در ایران در حالی انجام شده است که گفته میشود این دو بیشترین نقش را در دور زدن تحریم های مالی ایران داشته اند .
رضا ضراب و بابک زنجانی چه ارتباطی با یکدیگر دارند ؟.
رضا ضراب به همکاری با بابک زنجانی اعتراف کرده است . گرچه هنوز اظهار نظر رسمی در این خصوص وجود ندارد ، اما ادعا میشود این دو نفر حداقل در یک مورد با هم همکاری داشته اند، تا هواپیمای حامل شمش طلا از فرودگاه استانبول به دبی برود . این در حالی است که رضا ضراب در اعترافات خود نام بابک زنجانی را بعنوان رئیس خود فاش کرده است . با این اوصاف سئوال این است که اگر اتهامات ضراب ثابت بشود چه خواهد کرد و چه بر سر ثروت افسانه ائی وی در ترکیه خواهد امد ؟
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn