آزمایش سلاح‌های بیولوژیک بر روی انسان‌ توسط کره شمالی

آذوح: بنا بر گزارش منتشر شده در روزنامه انگلیسی “ایندیپندنت”، دانشمندی از کره شمالی تعداد زیادی مدرک را از این کشور قاچاق کرده که نشان‌‌دهنده آزمایش سلاح‌‌های بیولوژیک توسط رژیم کیم جونگ اون، دیکتاتور این کشور بر روی انسان‌هاست.
این دانشمند یادشده, به دانمارک فرار کرده و می‌خواهد، مدارک خود را در ماه ژوئیه در پارلمان اتحادیه اروپا ارائه کند.”ایندیپندنت” گزارش خود را با تکیه بر اطلاعات ارائه‌شده توسط یک گروه حقوق بشری کره شمالی تهیه کرده است. این گروه اطلاعاتش را در اختیار خبرگزاری “یونهاپ” کره جنوبی قرار داده است.
بنا بر گزارش “ایندیپندنت” حجم اطلاعات قاچاق‌شده ۱۵ گیگابایت است و دانشمند ۴۷ ساله کره شمالی آن‌ها را از آزمایشگاهی که خود در آن روزانه مشغول فعالیت بود به سرقت برده است. گرگ اسکارلاتویون، مدیر سازمان مردم‌نهاد “کمیته‌های حقوق بشر در کره شمالی” به روزنامه فنلاندی “هلسینگین سانومات” گفت، اطلاعات ارائه‌شده به نظر معتبر می‌آیند. او عنوان کرد: «ما در گذشته هم حکایت‌های مشابه شنیده‌ایم
بر اساس اطلاعات یادشده، آزمایش سلاح‌های بیولوژیک بر روی زندانی‌ها انجام شده است.
کره شمالی  وجود سلاح‌های شیمیایی در این کشور را رد میکند, اما “ایندیپندنت” می‌نویسد، شواهد آشکاری وجود دارد که این کشور ۲۰ ماده شیمیایی مختلف را برای استفاده در سلاح‌ها مورد آزمایش قرار داده است.
این روزنامه ادامه می‌دهد، در دسامبر ۲۰۱۴ یک افسر سابق کره شمالی اعلام کرد که رژیم این کشور سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیک را بر روی کودکان و بزرگسالان معلول آزمایش می‌کند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn