استقرار موشک های پاتریوت و توپخانه ارتش ترکیه در مرز سوریه

آذوح: فرماندهی ستاد ارتش ترکیه، روز دوشنبه 6 ژوئیه، گروه جدیدی از موشک های پاتریوت و توپخانه به ایالت مرزی کیلیس در جنوب شرق استان «غازی عنتاب» ارسال کرده است. این اقدام جهت جلوگیری از خطر پیشروی جنگجویان کُرد و نیروهای گروه داعش به مرز این کشور با سوریه، اتخاذ شده است.
منابع امنیتی می گویند که جنگ میان مخالفان مسلح سوری، و گروه تندروی داعش، باعث اقدام ترکیه در ارسال موشک های پاتریوت و توپخانه به مرز این کشور و سوریه شده است.
در همین حال دولت ترکیه، شهروندان خود را از سفر به سوریه، منع کرده و در مقابل به سوری هایی که مدارک لازم را دارند، اجازه عبور از مرز داده است.
قرار است موشک های پاتریوت در دو منطقه مرزی « اونجو بینار» و «البیلی» برای مقابله با حملات موشکی احتمالی از سمت سوریه مستقر شده اند.
محموله جدید موشک های پاتریوت ترکیه از منطقه بولاطلی در نزدیکی آنکارا پایتخت ترکیه با همراهی شماری از نیروهای امنیتی به سمت مناطق مرزی حرکت کرده است.
این گزارش در حالی منتشر می شود، که احمد داوود اغلو نخست وزیر ترکیه، گفت که این آمادگی های نظامی برای حمله به سوریه نیست.
روزنامه «حریت» ترکیه روز گذشته گزارش داد که ارتش این کشور، از فرماندهان نیروهای مسلح حاضر در مناطق مرزی خواسته تا در باره عملیات نظامی به مشورت بپردازند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn