ده‌ها کشته و زخمی در انفجارهای بغداد

آذوح: در پی چندین انفجار مرگبار در بغداد بیش از ۱۳۰ تن کشته و زخمی شدند. برخی از این انفجارها توسط تروریست‌های انتحاری صورت گرفته است. اغلب این انفجارها در محله‌های مختلف بغداد پس از افطار در شامگاه یکشنبه (۱۳ ژوئیه) رخ دادند.
در پی چندین انفجار مهیب در بغداد، پایتخت عراق در روز یکشنبه (۱۲ ژوئیه/ ۲۱ تیر) ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند. خبرگزاری‌های بین‌المللی شمار کشته‌شدگان را ۲۹ تا ۳۵ نفر اعلام کرده‌اند. بیش از ۱۰۰ تن نیز در پی این انفجارها مجروح شده‌اند.
به گفته پلیس عراق، شدید‌ترین انفجار توسط یک تروریست انتحاری در حومه بغداد رخ داده است. بنا به گزارش نیروهای امنیتی، یک تروریست با منفجر کردن بمب در بازاری پر رفت‌وآمد سبب کشتن ‌۹ و جراحت ۲۵ تن شده است.
در محله کاظمیه بغداد نیز در پی انفجار بمب در خودروریی توسط یک تروریست انتحاری در نزدیکی یک گذرگاه کنترل چندین نفر کشته و زخمی شدند.
بمب دیگری نیز در یک خودرو تعبیه شده بود که در محله بانوک منفجر شد. در خیابان اصلی محله الاسکان بغداد نیز انفجار بمب دیگری چندین کشته و زخمی بر جای گذاشت. به گفته مسئولان امنیتی عراق، برخی از بمب‌ها پس از افطار که شهروندان بیشتری در خیابان‌ها بوده‌اند، منفجر شده‌اند.
در شرق پایتخت عراق نیز یک بمب که در کنار خیابان جاسازی شده بود، دست کم دو کشته و ۷ مجروح برجا گذاشت است.
هنوز شخص با گروه خاصی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته است، اما در ماه‌های گذشته گروه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش) در عملیات مشابه‌ای مسئولیت چندین حمله تروریستی در بغداد را بر عهده گرفت.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn