"دولت اسلامی" فرمان تسخیر استانبول را داد

آذوح: گروه موسوم به "دولت اسلامی" در تبلیغات خود مستقیما به ترکیه حمله کرده و خواستار قیام علیه "اردوغان شیطان" شده است. به زعم این گروه تروریستی، اردوغان به اسلام خیانت کرده و ترکیه را به آمریکا فروخته است.
گروه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش) در یک ویدیوی اینترنتی گفته است که اردوغان را "شیطان" می‌داند؛ "شیطانی" که کشور را به پ‌ک‌ک (حزب کارگران کردستان) و آمریکا فروخته است. در این ویدیوی هفت دقیقه‌ای سه "جهادی" با سلاح خودکار دیده می‌‌شوند که اردوغان را به "خیانت به اسلام" متهم می‌کنند.
بنا به گزارش‌هایی که در رسانه‌های ترکیه منتشر شده است، این اولین ویدیوی گروه "دولت اسلامی" است که در آن "جهادیون" فراخوان "تسخیر استانبول" را می‌دهند و از مردم می‌خواهند "برای رستگاری علیه دوستان شیطان مبارزه کنند" و به خلافت "دولت اسلامی" کمک کنند.
ترکیه در هفته‌های اخیر به جنگنده‌های آمریکایی اجازه داد از پایگاه داخل خاک این کشور برای بمباران مواضع دولت اسلامی استفاده کنند. بسیاری از افرادی که می‌خواستند به نیروهای "دولت اسلامی" بپیوندند، از مرز ترکیه عبور می‌کردند. اکنون ظاهرا این مسیر نیز از سوی دولت ترکیه بسته شده است.
با این حال دولت اردوغان متهم است به اینکه حتی پس از آنکه سیاست حمله به "دولت اسلامی" را در پیش گرفت، بیش از آ‌ن‌که این گروه را هدف قرار دهد، به مواضع کردهای مسلح ترکیه "پ‌ک‌ک" هجوم برده است. کردهای سوریه نیز که یکی از مهم‌ترین نیروهای رزمنده علیه اسلام‌گرایان افراطی در خاک سوریه هستند، بارها از بمباران مواضع خود از سوی جنگنده‌های ارتش ترکیه خبر داده‌اند.
اگرچه سیاست ترکیه در مبارزه با نیروهای افراطی از سوی بسیاری ناظران چندان جدی گرفته نمی‌شود، اما به نظر می‌رسد "دولت اسلامی" این سیاست را جدی‌تر از آن‌چه هست گرفته و بر مبنای آن حکم "جهاد" علیه اردوغان را داده است. با تمام این اوصاف برخی نیروهای پ‌ک‌ک معتقدند که حتی حمله انتحاری در شهر سوروچ که بیش از ۳۰ کشته برجای گذاشت نیز بخشی از "توطئه" اردوغان علیه کردها و برای جبران شکست او در انتخابات پیشین مجلس ترکیه بوده است. بیشتر قربانیان انفجار در شهر کردنشین سوروچ، جوانانی بودند که برای یاری به مردم کوبانی عازم آن منطقه بودند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn