نفر دوم داعش در حمله هوایی آمریکا کشته شد

آذوح: کاخ سفید اعلام کرده است که فاضل احمد الحیالی، مشهور به حاجی معتز، نفر دوم گروه موسوم به دولت اسلامی در حمله هوایی آمریکا به منطقه‌ای در شمال عراق کشته شده است.
شورای امنیت ملی کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای گفته, الحیالی که نقش مهمی در طراحی و اجرای عملیات نظامی داعش در دو سال اخیر، از جمله حمله ژوئن ۲۰۱۴به موصل، داشته  خودروی حامل وی و یکنفر همراهش  روز سه شنبه ۱۸اوت در نزدیکی موصل هدف قرار گرفت.
این فرمانده عملیاتی داعش، بنا به بیانیه کاخ سفید، نقشی کلیدی در تامین مالی، عملیات رسانه‌ای و پشتیبانی گروه “دولت اسلامی” در عراق و سوریه بر عهده داشته است.
به گزارش رسانه‌های محلی در عراق، فاضل احمد الحیالی مشهور به ابو مسلم الترکمانی نقشی مهم‌تر از ابوبکر البغدادی، رهبر داعش، در تدارکات نظامی و فرماندهی عملیاتی این گروه بر عهده داشت.
بنا به این گزارش‌ها،فاضل احمد الحیالی اهل تلعفر در نزدیکی موصل، در سال‌های پایانی حکومت صدام حسین از نیروهای زبده ارتش عراق بود که پس از حمله آمریکا به این کشور مدتی را در زندان گذراند و در دوران نخست وزیری نوری المالکی آزاد شد.
ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا از یک سال قبل و در پشتیبانی از عملیات زمینی ارتش عراق، مواضع داعش را هدف بمباران هوایی قرار می دهد.
آمریکا در ماه ژوئن اعلام کرد که از تابستان قبل تاکنون بیش از ۱۰هزار تن از نیروهای داعش در این حملات کشته شده‌اند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn