داعش 5 روستا در شمال سوریه را تصرف کرد

آذوح: دیده بان حقوق بشر سوریه روز پنج شنبه 27 اوت، گزارش داد که گروه داعش، 5 روستا را در استان حلب اشغال کرده و به سمت شهرک مارع در حال پیشروی است. مارع یکی از مراکز مخالفان سوری در شمال این کشور است.
رامی عبدالرحمان مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه، به خبرگزاری فرانسه گفته است که داعش، بامداد امروز پنج شنبه، حومه حلب شمالی را مورد حمله قرار داد و روستاهای صندف، الحربل، الخربه، والمحیطه در مارع را به تصرف خود درآورده است.
وی در این زمینه افزود که ، داعش در ابتدا، یک خودروی بمبگذاری شده را منفجر کرد و سپس عناصر این گروه با مخالفان سوری مستقر در شهرک درگیر شدند. این درگیری منجر به عقب نشینی مخالفان و پیشروی عناصر داعش در آن مناطق شده است.
مارع در خطوط امدادی گروههای مخالف اسد میان استان حلب و ترکیه قرار دارد. داعش از ماهها پیش تلاش می کرد این شهرک را مورد حمله قرار دهد.
سازمان های بین المللی از جمله پزشکان بدون مرز، روز سه شنبه گذشته، گزارش دادند که شهرک مارع مورد حمله شیمیایی قرار گرفته است و در پی آن دهها نفر از ساکنان محلی، آسیب دیده اند.
دیده بان حقوق بشر سوریه، از کشته و زخمی شدن دهها نفر در پی درگیری ها و انفجارها خبر داد اما جزئیات بیشتری درباره شمار دقیق قربانیان نداده است.
بر اساس شماری گزارش های سازمان های بین المللی، از مارس 2011 تاکنون بیش از 240 هزار نفر، در سوریه جان خود را از دست داده اند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn