جنازه ۵۰ پناهجو در کامیونی در اتریش یافت شد

آذوح: پلیس اتریش در اتوبانی در نزدیکی مرز مجارستان کامیونی را پیدا کرده که حدود ۵۰ جسد در آن بوده است. بنا به شواهدی گمان می‌‌رود که آنها پناهجویانی هستند که دچار خفگی شده‌اند.
به گزارش روزنامه اتریشی "کرونن تسایتونگ" پلیس این کشور در یکی از اتوبان‌های اتریش در مسیر میان "نویزدیل" و "پارندورف"، منطقه‌ا‌ی نزدیک به مرز مجارستان، کامیونی را پیدا کرده است که ظاهرا برای قاچاق انسان از آن استفاده شده و نزدیک ۵۰ جسد در آن یافت شده است. علایم روی اجساد نشان می‌دهد که افراد در قسمتی که مخصوص حمل بار است دچار خفگی شده‌اند. کامیون از اتوبان A4 در جنوب وین در حرکت بوده است.
یک سخنگوی وزارت کشور اتریش گفته است: «متاسفانه شمار زیادی جسد پیدا شده ولی تعداد دقیق قربانیان هنوز روشن نیست.» روزانه هزاران پناهجو تلاش می‌کنند با عبور از یونان، مقدونیه، صربستان و مجارستان خود را بخش غربی اروپا برسانند.
خبرگزاری اتریش (APA) شمار اجساد را ۳۰ نفر گزارش داده است. پلیس اتریش قبل از ظهر امروز (پنجشنبه ۲۷ اوت) از کشف سه مورد دیگر کامیون‌هایی که گروهی از پناهجویان را حمل می‌کردند نیز خبر داده است. در یکی از خودروهای یادشده که از مرز صربستان به اتریش می‌رفته، ۳۴ پناهجو و در میان ‌آ‌ن‌ها چند کودک پناهجو بوده‌‌اند. آن‌ها به پلیس گفته‌اند که نفس کشیدن در خودرو بسیار مشکل بوده و هوا به آن‌ها نمی‌رسیده است. آ‌ن‌ها همچنین گفته‌اند که بارها از راننده خواسته‌اند که در میان راه توقف کند، اما او اعتنایی به آن‌ها نکرده و بدون وقفه تا مرز اتریش همچنان رانده است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn