حوثی‌ها دستگیریهای گسترده در صنعا را آغاز کردند

آذوح: شبه نظامیان حوثی موجی از دستگیریها علیه فعالان و سیاستمداران را در صنعا آغاز و 50 نفر را بازداشت کردند. حوثی ها همچنین حضور خود در خیابانها را شدت داده و به راه بندان در محلات پایتخت پرداخته اند. این در حالی است که نیروهای ائتلاف در حال تدارک نظامی بزرگ برای آزادسازی استانهای الجوف و مارب هستند تا راه را برای جنگ رهایی بخش صنعا بگشایند.
شبه نظامیان حوثی و صالح مخلوع در صنعا پایتخت یمن وحشت زده و هراسان موجی از حمله به سیاستمداران و فعالان و دستگیری آنها را به راه انداخته اند.
شبه نظامیان بصورت چشم گیری در محله های صنعا و از جمله السنینه، مذبح و الستین حضور دارند، و بسیاری از خیابانها را با تانکها و تجهییزات نظامی مسدود کرده اند.
به گزارش ناظران، شبه نظامیان از خبر آمادگی نیروهای ائتلاف، ارتش ملی و نیروهای مقاومت برای آزادسازی صنعا در آینده نزدیک نگران شده اند.
در همین ارتباط از منطقه صافر در استان مارب خبر می رسد که نیروهای کمکی با استعداد 130 تانک و خودروهای زرهی، و 3 هلی کوپتر آپاچی مستقر شده اند.
تعداد نیروهای مستقر در مارب به هزاران نفر از مقاومت مردمی و ارتش ملی می رسد، و نیروهای ائتلاف نیز در راستای حمایت های لجستیکی اقدام به تاسیس بیمارستان صحرایی کرده اند.
کارشناسان نظامی بر این باورند که جنگ مارب و الجوف گسترده خواهد بود، و همزمان نیروهای نظامی برای پشتیبانی از مقاومت در شهر تعز در این منطقه پیاده می شوند و کار این جنگ را یکسره می کنند و پس از آن بسوی دیگر استانها و از جمله الحدیده پیشروی خواهند کرد، و محوری در غرب صنعا خواهند گشود.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn