یک مقام ارتش اسرائیل: با روسیه در سوریه همکاری می‌کنیم

آذوح: یک مقام ارتش اسرائیل از همکاری این کشور با روسیه و اجرای عملیات مشترک در سوریه «برای پیش‌گیری از اینکه به طور تصادفی عملیات یکدیگر را خنثی کنند» خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این مقام نظامی ارتش اسرائیل، که به دلیل قوانین نظامی کشورش خواست تا نامش فاش نشود، پنجشنبه ۲۴ سپتامبر/ دوم مهر گفت که سران ارشد نظامی اسرائیل و روسیه دو هفته دیگر اولین نشست خود را برگزار خواهند کرد.
به گفته او در این نشست همکاری دو کشور در عملیات هوایی، دریایی و الکترومغناطیسی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
روسیه به تازگی به طور علنی اقدام به کمک‌رسانی تسلیحاتی به دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، کرده است. به گفته مقامات روسیه این کمک‌ها جهت «دفاع» دولت اسد علیه «تروریست‌های داعش» ارسال شده است.
بنجامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در هفته جاری به دیدار ولادمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در مسکو رفت. نتانیاهو در این دیدار با بیان اینکه دخالتگری جدید روسیه در سوریه برای اسرائیل حائز اهمیت است، بر سر «مکانیزم مشترک نظامی» با رئیس جمهوری روسیه گفت‌و‌گو کرد.
ایالات متحده آمریکا و همپیمانش در ناتو رژیم اسد را عامل بحران سوریه می‌دانند و بار‌ها به روسیه هشدار داده‌اند که از حضور نظامی در سوریه، دخالت‌گری و حمایت از دولت اسد بپرهیزد.
روسیه از حامیان دولت اسد در بحران سوریه است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn