«تصرف کامل قندوز» به دست شبه‌نظامیان طالبان

آذوح: منابع محلی در مرکز ایالات قندوز تأیید کرده‌اند که این شهر در شامگاه دوشنبه به تصرف نیروهای طالبان درآمده است. یک منبع آگاه که نخواسته نامش فاش شود به بخش افغان رادیو آزادی گفته است که نیروهای دولتی افغانستان از قندوز بیرون رانده شده‌اند.
خبرگزاری رویترز نیز به نقل از مقام‌های محلی و شاهدان عینی نوشته است که مردان مسلح طالبان در یکی از جدی‌ترین رخنه‌های امنیتی در ۱۴ سال گذشته، با حمله به شهر قندوز، دفتر فرماندار این ولایت را تصرف کرده‌اند.
بر اساس این گزارش، مهاجمان پرچم طالبان را در میدان اصلی قندوز برافراشته‌اند، و صدها شبه‌نظامی هوادار خود را از زندان اصلی شهر آزاد کرده‌اند.
این حمله در سالگرد تشکیل دولت وحدت ملی اشرف غنی صورت گرفته است.
یک منبع دولتی در کابل نیز به رویترز گفته است که مقر والی قندوز به دست حمله‌کنندگان افتاده و نیروهای دولتی در فرودگاه قندوز در حال بازآرایی هستند.
پیشتر یک مقام پلیس افغانستان اعلام کرده بود که نیروهای طالبان در جریان حملات گسترده روز دوشنبه ششم مهر خود، بیش از نیمی از شهر قندوز در شمال این کشور را تصرف کرده‌اند.
سید سرور حسینی، سخنگوی فرمانده پلیس ولایت قندوز، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته بود که مردان مسلح طالبان شماری از ساختمان‌های دولتی از جمله یک بیمارستان و دادگاه را به تصرف خود در آورده‌اند.
شهر قندوز که مرکز ولایتی به همین نام است، در سال جاری دو بار هدف حملات طالبان قرار گرفته بود.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn