رژیم سوریه باز هم از بمب‌های بشکه‌ای استفاده کرد

آذوح: در حالی‌که غرب با احتیاط به بشار اسد نزدیک می‌شود، رژیم سوریه بار دیگر از بمب‌های بشکه‌ای استفاده کرد. تنها در دو روز گذشته ۳۳ بمب بشکه‌ای در «درایا»، واقع در استان «ریف دمشق» منفجر شده است.
دیده‌بان حقوق بشر سوریه ضمن اعلام این خبر گفته است رژیم سوریه بمب‌های بشکه‌ای را بر سر غیرنظامیان فرو ریخته اما از تعداد کشته‌شدگان چیزی نگفته است.
بمب‌های بشکه‌ای با مواد همچون تی‌ان‌تی، میخ، براده‌های آهن و مواد سوختی اشتعال‌زا انباشته می‌شوند. پس از پرتاب بشکه‌ها بر روی اهداف و انفجار آن، میخ‌ها و ضایعات آهن به ترکش‌های مرگباری تبدیل شده و به هر سو پراکنده می‌شوند. انفجار این نوع بمب‌ها ویرانی گسترده و تلفات بالای انسانی را به همراه دارد و کسانی که مورد اصابت ترکش‌های آن‌ها قرار می‌گیرند دچار جراحات سخت، سوختگی شدید و یا قطع شدن اعضای بدن خود می‌شوند. استفاده از بمب‌های بشکه‌ای جنایت علیه بشریت به‌شمار می‌رود.
سازمان عفو بین‌الملل پیش از این اعلام کرده بود که حکومت بشار اسد با استفاده از بمب‌های بشکه‌ای غیرنظامیان را می‌کشد.
«درایا»، در جنوب غرب سوریه از آغاز اعتراضات گسترده در سوریه در سال ۲۰۱۱ از مناطق ناآرام این کشور بوده است. سربازان وفادار اسد در سال ۲۰۱۲ ده‌ها غیرنظامی را در این شهر قتل‌عام کردند. در حال حاضر «درایا» در دست گروه‌های مختلف اسلامی قرار دارد.
رژیم بشار اسد هم‌اکنون یک‌سوم خاک سوریه را در اختیار دارد. بخش بزرگ این کشور در دست گروه «دولت اسلامی» (داعش) قرار دارد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn