تغییر موضع رسمی روسیه: هدف از عملیات ما حمایت از ارتش اسد است

آذوح: سرانجام روسیه، موضع رسمی خود را درباره هدف اعلام شده از حملات هوایی‌اش در خاک روسیه که پیشتر مقابله با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش اعلام شده بود، تغییر داد و به صراحت گفت که به دنبال حمایت از ارتش بشار اسد است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، دمتری پیسکوف سخگوی کرملین دوشنبه ۵ اکتبر به خبرنگاران گفت که هدف از عملیات روسیه در سوریه، حمایت از ارتش سوریه است.
او همچنین یکی دیگر از اهداف روسیه را «هدف قرار دادن مواضع تروریست‌ها و تندروها» عنوان کرد.
این در حالی است که برپایه گزارش‌ها و تاکیدهای مقام‌های غربی، اکثر حملات روسیه تا کنون به مواضع مخالفان حکومت اسد حتی آن‌ها که توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا آموزش داده شده‌اند، صورت گرفته است.
مایکل فالون وزیر دفاع بریتانیا گفته است که تا کنون تنها ۵درصد از حملات هوایی روسیه، به مواضع داعش بوده است. دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا هم تاکید کرده است که هدف از حملات روسیه در سوریه، حمایت از اسد «خونخوار» است.
این مواضع را مقام‌های آمریکا و فرانسه نیز داشتند و نسبت به هدف قرار دادن غیر نظامیان هشدار داده‌اند. ترکیه نیز در بیانیه‌ای که به نمایندگی از خود، و کشورهای عضو ائتلاف بین‌الملل علیه داعش صادر کرد، خواستار توقف حملات هوایی روسیه در سوریه شده است.
به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، در سه روز نخست حملات هوایی روسیه در سوریه که چهارشنبه ۳۰ سپتامبر آغاز شد، دستکم ۳۹ غیر نظامی کشته شدند. شورای ملی اپوزیسیون سوریه هم از بمباران ۴ بیمارستان توسط جنگنده‌های روسی خبر داده است.
به هر حملات هوایی روسیه ادامه دارد. وزارت دفاع این کشور اعلام کرد که در بیست‌وچهار ساعت گذشته، جنگنده‌هایش ۲۵ بار بر فراز سوریه پرواز و ۹ هدف را که مدعی است متعلق به گروه داعش است، بمباران کردند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn