جنگنده‌های روسیه پایگاه جنگجویان سوری آموزش دیده آمریکا را بمباران کردند

آذوح: دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که جنگنده‌های روسیه، جمعه ۹ اکتبر یک پایگاه نظامی وابسته به یکی از گروه‌های اپوزیسیون را که آمریکا آموزش داده در شمال غرب سوریه بمباران کرد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن قرار دارد و با شبکه‌ای از منابع محلی در ارتباط است افزود: «جنگنده‌های روسیه پایگاه گروه "لشکر ۱۳" را در نزدیکی روستای خان شیخون در استان ادلب بمباران کردند. در این بمباران دو تن از جنگجویان زخمی شدند و بخشی از پایگاه منهدم شد
لشکر ۱۳ نیز در صفحه خود در فیس‌بوک بمباران شدن پایگاهش از سوی جنگنده‌های روسیه را تایید کرد. این گروه مخالف حکومت سوریه اعلام کرد که در این بمباران، پایگاه به طور کامل منهدم شد و شماری از جنگجویان کشته شدند.
این گروه مسلح را که اسلامگرا نیست، نیروهای ایالات متحده آمریکا آموزش داده‌اند.
این نخستین بار نیست که گزارش‌هایی از بمباران مواضع نیروهایی که آمریکا آموزش داده منتشر می‌شود. پیش از این حسن حاج علی فرمانده لشکر «صقور الجبل» گفته بود از جمله اهداف بمباران شده از سوی جنگنده‌های روسیه، یکی از پایگاه‌های این لشکر در استان ادلب است که در دو حمله هوایی، با بیست موشک هدف قرار گرفت.
نیروهای لشکر «صقور الجبل» را نیروهای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، در قطر و سعودی آموزش داده‌اند. این آموزش در چارچوب برنامه‌ای صورت گرفته که واشینگتن می‌گوید هدف از آن تقویت گروه‌های مخالف داعش و اسد است.
روسیه، همپیمان نظام بشار اسد، از چهارشنبه ۳۰ سپتامبر حملاتی هوایی را در سوریه آغاز کرده که ابتدا هدف خود را جنگ با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش اعلام کرده بود. اما اکثر این حملات مواضع گروه‌های مخالف حکومت اسد را در مناطقی که داعش در آن حضور ندارد هدف قرار داده تا جایی که مسکو با تغییر موضع رسمی خود اعلام داشت که می‌خواهد به ارتش سوریه کمک کند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn