رئیس جمهور ایران و نخست وزیر بریتانیا دیدار کردند

آذوح: حساب توئیتر آقای روحانی با انتشار عکس این دیدار از هشتگ "تعامل سازنده" استفاده کرده است
حسن روحانی رئیس جمهور ایران و دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با هم دیدار کردند.
این دومین دیدار رهبران دو کشور در این سطح از زمان انقلاب بهمن ۱۳۵۷ است. دو مقام بلندپایه سال گذشته در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل برای اولین بار با هم دیدار کرده بودند. ایرنا خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی می گوید دیدار امروز به درخواست آقای کامرون انجام شده است.
حساب های توئیتر آقای روحانی به زبان انگلیسی و فارسی، با انتشار عکس این دیدار از هشتگ "تعامل سازنده" استفاده کرده و نوشته نگاه ما به روابط ایران و بریتانیا باید رو به آینده باشد.
نخست وزیر بریتانیا ساعاتی پیش از این دیدار گفته بود تصمیم دارد درباره بحران سوریه با رئیس جمهور ایران گفت و گو کند.
آقای روحانی قرار است یک روز پیش از موعد اعلام شده و برای حضور در مراسم انتقال پیکر زائران کشته شده در حادثه روز عید قربان در عربستان، نیویورک را به مقصد تهران ترک کند.
خبرگزاری ایرنا می گوید به دلیل کوتاه شدن سفر آقای روحانی یکی از برنامه هایی که احتمال داشت لغو شود، ملاقات میان او و آقای کامرون بود که زمان برگزاری آن تغییر کرد و به صبح روز دوشنبه به وقت محلی نیویورک موکول شد.
بر اساس گزارش ها، به دنبال کوتاه شدن سفر آقای روحانی، دیدار او با رئیس جمهوری ونزوئلا، نخست وزیر تونس، نخست وزیر عراق و نشست با نخبگان سیاست خارجی در آمریکا لغو شده است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn