تحصن مخالفان توافق هسته‌ای در مقابل مجلس ایران 'با دخالت پلیس پایان یافت'

آذوح: به گزارش رسانه‌های ایران تحصن مخالفان و منتقدان توافق هسته‌ای ایران در مقابل ساختمان مجلس که از هفته پیش آغاز شده بود با دخالت پلیس تهران پایان یافته است.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، ماموران پلیس بعد از ظهر امروز شنبه ۱۱ مهر "بعد از آن که چند نفر از مخالفان به ادامه اجتماع غیرقانونی اصرار داشتند، وارد عمل شدند".
بنا بر این گزارش دستور پایان دادن به "بقایای این اجتماع غیر قانونی" از سوی سردار سرتیپ حسین ساجدی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ صادر شده که خود در محل حضور داشته است.
پیشتر ایرنا گزارش داده بود که تعدادی از تحصن‌گنندگان حوالی ظهر امروز به صورت داوطلبانه به تحصن خود پایان داده بودند.
معترضان خواهان مخالفت مجلس ایران با اجرای توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی بودند.
'مخالفت رهبر'
یک روحانی حاضر در تحصن به خبرگزاری ایرنا گفت که معترضان از "چند مسیر موثق" مطلع شده‌اند که رهبر جمهوری اسلامی با ادامه این تحصن مخالف است.
این روحانی گفت که از طریق تلفن فرمانده انتظامی تهران با سردار وحید، از مسئولان ارشد دفتر رهبر ایران گفت‌وگو کرده و او تایید کرده است که "نظر دفتر رهبری پایان دادن به این اجتماع است".
به گزارش ایرنا در پی این اظهار نظر عده‌ای از تحصن‌کنندگان گفته‌اند که نظر رهبر ایران تنها از طریق خود او اعلام می‌شود و آنها حاضر به ترک محل نیستند.
بنا بر این گزارش این اختلاف نظر باعث ایجاد تشنج و دودستگی در میان تجمع‌کنندگان شده اما در نهایت تحصن با دخالت پلیس و "بدون برخورد فیزیکی" پایان یافته است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn