در مورد تفهیم اتهام « حسین علیمحمدی » و « طاها کرمانی » بیانیه طیف فعالین مستقل حرکت ملی آزربایجان جنوبی

بر اساس اخبار منتشره در سایتهای ملی آزربایجان ، دادگاه انقلاب تبریز اقدام به تفهیم اتهام دو تن از فعالین مدنی آزربایجان به نامهای حسین علی محمدی و طاها کرمانی کرده است .
اتهامات وارده به این دو فعال عبارتند از :
١- تبلیغ علیه نظام
٢- توهین به مقدسات نظام
٣- تبلیغ علیه نظام از طریق وبلاگ “سوسوزگول
۴- تخریب اموال عمومى
۵- عضویت در گروه طیف فعالین مستقل
گفتنی است هر دو فعال مدنی تمامی این اتهامات در مورد خود را کاملاً رد کرده اند .
طیف فعالین مستقل حرکت ملی آزربایجان جنوبی ضمن انتقاد شدید و محکومیت رفتار وحشیانه حاکمیت از نحوه بازداشت و شکنجه این دو فعال مدنی که نزدیک به 40 روز در اداره اطلاعات تبریز زیر شدیدترین شکنجه های جسمی و روحی قرار گرفته بودند اعلام می دارد :
1 – طیف مستقل در تعریف حقوق سیاسی ، نه گروه سیاسی است و نه یک تشکل سیاسی . طیف مستقل واقعیتی سیاسی موجود در جامعه آزربایجان جنوبی و ذهنیتی است که تمامی فعالین مستقل ( غیر تشکیلاتی ) جبراً جزئی ( نه عضوی ) از آن محسوب می گردند .
2 – با توجه به مستنداتی که ما داریم این دو فعال غیر تشکیلاتی در عین اینکه فعال مستقل هستند نه تنها اندیشه و ذهنیت طیف مستقل را قبول نداشته اند بلکه در پاره ای از مواقع به مخالفت با اندیشه طیف مستقل اقدام کرده اند این هم از ماهیت حرکت مدرن و دمکراتیک ملی آزربایجان است .
لذا با توضیح فوق اعلام می داریم اتهامات دادگاه تبریز در مورد این دو فعال مدنی ، امری غیرواقع و غیر حقوقی بوده و فاقد هر گونه مشروعیت برای صدور رای منفی بر علیه فعالین ملی آزربایجان می باشد .
ذکر این نکته هم نماند که سایر اتهامات نیز که در شکنجه گاه اداره اطلاعات و اعترافات احتمالی که ممکن است بر علیه فعالین ملی آزربایجان استناد گردد نیز با توجه به اصول و قوانین تمامی کنوانسیونهای بین المللی فاقد مشروعیت و غیر قابل قبول برای صدور رای در دادگاه خواهد بود .
« مدیریت فیسبوک طیف فعالین مستقل حرکت ملی آزربایجان جنوبی »
19دی ماه 1392
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn