برگزاری تجمع اعتراضی در گوتنبورگ در سالگرد قیام خرداد آذربایجان+ تصاویر+ ویدیو

آذوح: ظهر روز یکشنبه، 3 خرداد، جمعی از فعالین سیاسی ساکن گوتنبورگ سوئد با حضور در میدان اصلی این شهر ضمن بزرگداشت سالگرد قیام خرداد آذربایجان نسبت به برخودهای شدید امنیتی با فعالین آذربایجانی اعتراض نمودند.
به گزارش آذوح در این تجمع که از ساعت 14 آغاز گردید حاضرین با سردادن شعارهای ملی و درخواست آزادی زندانیان سیاسی آذربایجان اعتراض خود را به سیاستهای شونیستی رژیم ایران، برخوردهای امنیتی، بازداشتهای گسترده ی فعالین سیاسی و صدور احکام سنگین زندان ابراز داشتند.
درخواست آزادی بی قید و شرط زندانیان سیاسی آذربایجان از مهمترین خواسته های حاضرین در این تجمع به شمار می رود.
حاضرین همچنین با سردادن شعار و خواندن بیانیه هایی به زبان های سوئدی، انگلیسی، عربی و ترکی خواستار توقف حکم اعدام فعالان سیاسی ملیتهای غیر فارس و آزادی بی قید و شرط فعالین دربند شدند.
پخش گسترده ی تراکتها و نوشته هایی به زبان انگلیسی و تصاویر بسیاری از فعالین بازداشت شده ی اخیر آذربایجان توجه بسیاری از مردم عادی را به خود جلب کرد.
از این شعارها و پلاکاردها می توان به "آذربایجان جنوبی، ایران نیست"، "حق تعیین سرنوشت برای آذربایجان جنوبی"، "ایران=زندان 35 میلیون ترک آذربایجانی"، "یاشاسین آذربایجان"، "آذربایجان وار اولسون، ایسته مه ین کور اولون"، "نه به راسیسم"، نه به شوونیسم"، "نه به دیکتاتوری"، "سیاسی محبوسلارا، آزادلیق، آزادلیق"، "ننگ بر ایران" اشاره نمود.
این تجمع اعتراضی که به دعوت تشکلهای گادپ و آذوح و همراهی صمیمانه ی فعالین سیاسی ساکن گوتنبورگ سوئد برگزار گردید پس از 1 ساعت و با راهپیمایی در خیابان اصلی شهر به کار خود پایان داد.
برای دیدن ویدییوی از این مراسم بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
آذوح
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn