اسرائیل "جنگ ستارگان" را واقعیت بخشید

آذوح: سپرموشکی لیزری تازه‌ای که برای ارتش اسرائیل طراحی شده با پرتاب فوق سریع اشعه‌های لیزری، موشک‌هایی که از فاصله نزدیک پرتاب شود، هدف می‌گیرد. این فن‌آوری درست مثل "جنگ ستارگان" عمل می‌کند.
یک شرکت اسرائیلی با طراحی یک سپر موشک لیزری فن‌آوری "جنگ ستارگان" را بازسازی کرده است.
شرکت "سیستم‌های دفاعی پیشرفته رافائل" اعلام کرد که کار طراحی این فن‌آوری مشابه "جنگ ستارگان" تکمیل شده و این هفته در نمایشگاه آخرین دستاوردهای هوایی و فضایی سنگاپور رونمایی خواهد شد.
عمیت زیمر، سخنگوی این شرکت اسرائیلی می‌گوید ساخته‌ی تازه‌ی آن‌ها درست مثل فن‌آوری جنگ ستارگان است و اشعه‌ی لیزر در زمان بسیار کوتاهی به مسافت دور ارسال شده و هدف را نشانه می‌رود. قرار است این دستگاه پهپادهای بدون سرنشین در محدوده‌ی نزدیک را هدف قرار داده و مانع از عملیات آن‌ها شود.
اسم این اختراع تازه "تیرآهن" است و نسخه‌ی پیشرفته‌ی "گنبد آهن" ارتش اسرائیل به شمار می‌رود که تابه‌حال توانسته بسیاری از راکت‌هایی را که از سوی حماس و حزب‌الله پرتاب می‌شود، هدف قرار داده و سرنگون کند.
برآیند کار ۵ سال ۱۵ متخصص
یک مقام مسئول در ارتش اسرائیل در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس گفت که این اختراع پیشرفته‌ و تازه می‌تواند توان ارتش را در مقابله با حملات همسایه‌ها افزایش دهد. او تاکید کرده که این اختراع برای مقابله با راکت‌ها و موشک‌هایی که از فاصله‌ی نزدیک پرتاب شوند، کارایی دارد.
سخنگوی این شرکت اسرائیلی می‌گوید ۱۵ مهندس متخصص به مدت ۵ سال برای ساخت این فن‌آوری تازه کار کردند و نشانه‌گیری‌این فن‌آوری بسیار دقیق و خطا در نشانه‌گیری تقریبا ناممکن است.
شرکت "سیستم‌های دفاعی پیشرفته رافائل" فعلا حاضر نیست بگوید قیمت خرید این فن‌آوری تازه چقدر است و چه میزان بودجه برای ساخت‌ آن مصرف شده است. اما اعلام کرده که دستگاه را به کشورها و کمپانی‌های نظامی سایر کشورها نیز خواهد فروخت.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn