شرکت‌های آلمانی در فهرست "شرکت‌های برتر جهان"

آذوح: شش شرکت آلمانی در فهرست "۱۰۰ شرکت پرارزش" جهان جا گرفته‌اند. در سال جاری میلادی قیمت این شرکت‌ها در بازار جهانی بورس یک چهارم افزایش یافته است. کارشناسان معتقدند که صادرات آلمان در سال ۲۰۱۴ چهاردرصد افزایش می‌یابد.
شرکت مشاوره بازرگانی Ernst & Young (ارنست و یانگ) فهرستی از "صد شرکت برتر جهان" در سال ۲۰۱۳ را منتشر کرده که در صدر آن، شرکت آمریکایی APPLE (اپل) قرار گرفته است. ارزش اپل نزدیک به ۸۹۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. مقام دوم را شرکت آمریکاییExxon (اکسون) کسب کرده است، به ارزش ۴۳۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار.
در فهرست "برترهای جهان"، نام ۴۷ شرکت آمریکایی به چشم می‌خورد، ۱۱ شرکت بریتانیایی و ۹ شرکت چینی. آلمان با ۶ شرکت در رده‌ی چهارم جا گرفته است.
در میان شرکت‌های آلمانی، فولکس واگن مقام نخست را از آن خود کرده است (در رده‌ ۵۱ جهانی). ارزش این شرکت خودروسازی در بازار جهانی بورس ۱۲۲ میلیارد دلار ذکر شده است.
دیگر شرکت‌های برتر آلمانی به ترتیب عبارتند از: زیمنس (رده ۵۳) ، شرکت داروسازی بایر (رده ۵۸)، شرکت SAP (اس ای پی، رده ۶۳)، شرکت BASF (بی ای اس اف، رده ۷۳ ) و دایملر (بنز، رده ۸۸).
زیمنس در زمینه ساخت دستگاه‌های تولید انرژی‌های تجدید پذیر یکی از شرکت‌های پیشرفته جهان به‌شمار می‌رود
زیمنس در زمینه ساخت دستگاه‌های تولید انرژی‌های تجدید پذیر یکی از شرکت‌های پیشرفته جهان به‌شمار می‌رود
پرقدرت‌ترین عضو اتحادیه اروپا
آلمان در سال ۲۰۱۴ نیز از نظر اقتصادی پرقدرت‌ترین کشور عضو اتحادیه اروپا خواهد بود. کارشناسان اقتصادی تخمین می‌زنند که صادرات این کشور در سال آینده میلادی (نسبت به ۲۰۱۳) بیش از چهار درصد افزایش خواهد یافت و به رکورد تازه‌ای دست خواهد یافت. در این صورت صادرات آلمان به ۴۵/ ۱ بیلیون یورو خواهد رسید.
رشد اقتصادی آلمان در سال آینده حدود ۷/ ۱ درصد خواهد بود.
به احتمال زیاد رشد چشمگیر صادرات آلمان انتقادات دیگر اعضای اتحادیه اروپا را دامن خواهد زد. کارشناسان اقتصادی بر این باورند که افزایش صادرات آلمان، به کشورهای ضعیف‌تر اتحادیه اروپا لطمه می‌زند. علاوه بر این، به گفته کارشناسان، اتباع کشورهای ضعیف اتحادیه اروپا برای خرید کالاهای آلمانی بیش از پیش مقروض خواهند شد.
کمیسیون اتحادیه اروپا در ماه نوامبر سال جاری، بررسی صادرات و واردات آلمان در سال‌های اخیر را آغاز کرد، زیرا گمان می‌رود که این کشور قوانین بازرگانی اتحادیه را نقض کرده باشد. بر اساس این قوانین، مابه‌التفاوت صادرات و واردات کشورهای عضو در سه سال پیاپی نباید از ۶ درصد فراتر رود. صادرات آلمان در ۸ سال گذشته پیوسته افزایش یافته است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn