آژانس امنیت ملی در هزاران کامپبوتر بدافزار نصب کرده است

آذوح: گزارش ها حاکی است آژانس امنیت ملی آمریکا بد افزارهایی در نزدیک به ۱۰۰ هزار کامپیوتر در سراسر جهان نصب کرده است که به آمریکا اجازه می دهد به شناسایی آنها بپردازد و یک بزرگراه دیجیتالی برای دست زدن به حملات سایبری بوجود آورد.
نیویورک تایمز به استناد اسناد آژانس، گفته های مقامات آمریکایی و کارشناسان کامپیوتر می گوید اکثر بدافزارها با دسترسی به شبکه های کامپیوتری نصب می شود، اما آژانس امنیت ملی همچنین از  فناوری محرمانه ای استفاده کرده است که آنرا قادر می سازد وارد شود و داده های کامپیوترها را، حتی اگر به اینترنت وصل نباشند، تغییر دهد.
گزارش نیویورک تایمز در حالی منتشر می شود که پرزیدنت اوباما  قرار است روز جمعه تغییراتی را که قصد دارد در گستره عملیات جاسوسی آژانس صورت دهد اعلام کند.
گزارش بنقل از دستیاران رئیس جمهوری حاکی است او توانایی های شناسایی آژانس را کاهش خواهد داد، اما توصیه های فراگیر یک هیات بررسی کاخ سفید را نخواهد پذیرفت.
گزارش می گوید آقای اوباما دسترسی به مجموعه عظیم اطلاعات آژانس درباره میلیون ها مکالمات تلفنی آمریکاییان را محدود خواهد ساخت، معیارهای حراستی جدیدی درمورد کنترل و شنود مکالمات رهبران خارجی برقرار خواهد کرد، و نماینده ای را برای حضور در یک دادگاه اطلاعاتی محرمانه جهت پرداختن به نگرانی های مرتبط به امور شخصی معرفی خواهد کرد. اما، به گفته دستیاران ریاست جمهوری،  آقای اوباما  قصد ندارد داده های تلفنی را به خارج از آژانس امنیت ملی بفرستد.
نیویورک تایمز می گوید آژانس موفق شده است بدافزار را در هدف هائی مانند شبکه های نظامی روسیه، سیستم هائی که پلیس مکزیک و کارتل های مواد مخدر استفاده می کنند، گروه های تجارتی در داخل اتحادیه اروپا، و در شریکان ضد تروریسم مانند عربستان سعودی، هند و پاکستان، نصب کند.
نیویورک تایمز می افزاید علامتی در دست نیست که نشان دهد آژانس امنیت ملی نرم افزار را در داخل آمریکا نصب کرده یا از فناوری فرکانس رادیوئی استفاده کرده است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn