مهندس حسین علیزاده در اطلاعات تبریز به سر می‌برد/ تماس تلفنی

آذوح: مهندس حسین علیزاده از فعالین شناخته شده حرکت ملی آزربایجان در اطلاعات تبریز بسر می‌برد. این فعال ملی ـ مدنی آزربایجان عصر روز چهار‌شنبه ۴ دی ماه ۹۲ در محل کار خود توسط مامورین اداره اطلاعات تبریز بازداشت و به اداره اطلاعات تبریز منتقل می‌شود.
به گزارش گروه خبری تبریز سسی، این فعال آزربایجانی روز جمعه ۶ دی ماه ۹۲ در تماس تلفنی کوتاه تنها از حضورش در اطلاعات تبریز خبر می‌دهد.
یکی از نزدیکان مهندس حسین علیزاده اظهار داشته‌اند، پس از بازداشت ماموران اطلاعات به همراه ایشان به منزل وی برای تفتیش مراجعه می‌کنند که لپ‌تاپ و برخی کتاب‌های ایشان را با خود می‌برند.
همچنین در پیگیر‌هایی که خانواده وی داشته‌اند هنوز نتوانسته‌اند مجوز ملاقات با فرزند خود را کسب نمایند. این در حالی است که آقای محمد زاده بازپرس شعبه ۲۰ دادگاه انقلاب تبریز در مورد اتهام این فعال آزربایجانی به خانواده وی پاسخی نداده است.
همچنین خبرهای منتشرشده در مورد ضرب و شتم این فعال ملی ـ مدنی آزربایجان موجب نگرانی شدید خانواده خصوصا مادر وی شده است.
گفتنی است پیشتر، حسین علیزاده طی سفرسیاحتی که به کشور ترکیه داشتند. همزمان با سفر وی، عده‌ کثیری از آزربایجانی ها درمقابل سفارت ایران در آنکارا نسبت به سیاست های نادرست جمهوری اسلامی نسبت به ملت آزربایجان جنوبی اعم از سیاست خشکانیدن دریاچه  اورمیه و شکنجه زندانیان سیاسی آزربایجان جنوبی  و اعتراض به نقض حقوق بشر حکومت حاکم بر ایران میتینق اعتراضی بر پا کرده بودند.
این فعال آزربایجانی پس از بازگشت از سفر از سوی نیروهای امنیتی در محل کار خود ساعت‌ها مورد بازجویی و تهدید به بازداشت می گردد.
این فعال ملی ـ مدنی آزربایجان بارها از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn