حسین علی‌محمدی و طاها کرمانی تفهیم اتهام شدند

آذوح: حسین علی‌محمدی از فعالین حرکت ملی تفهیم اتهام شد. این فعال ملی ـ مدنی آزربایجان روز سه شنبه ۱۷ دیماه ٩٢ در شعبه بیستم دادگاه انقلاب تبریز توسط بازپرس محمد زاده تفهیم اتهام شد.
به گزارش گروه خبری تبریز سسی، این فعال آزربایجانی هیچ یک از اتهامات وارده را قبول نکرده و تمامى آنها را اتهامات بى اساس دانسته است.
اتهامات وارده به این فعال ملى عبارت اند از:
١- تبلیغ علیه نظام
٢- توهین به مقدسات نظام
٣- تبلیغ علیه نظام از طریق وبلاگ “سوسوزگول
۴- تخریب اموال عمومى
۵- عضویت در گروه طیف فعالین مستقل
این فعال پس از ۴٠ روز شکنجه و بازجویى در اداره اطلاعات روز یک‌شنبه ۲۴ آزر ماه ۹۲ به بند قرنطینه و پس از سه روز، چهارشنبه ۲۷ آزر ماه به بند سه‌گانه زندان مرکزی تبریز منتقل شده است.
خانواده این فعال آزربایجانی روز شنبه ۷ دی ماه ۹۲ پس از حدود دو ماه امکان دیدار و ملاقات با فرزندان خود را از پشت شیشه و ملاقات تلفنی در زندان مرکزی تبریز یافته بودند.
گفتنی است، ماموران امنیتی روز دوشنبه ۱۳ آبان ماه ۹۲ با مراجعه به منزل پدری حسین علی‌محمدی در تبریز اقدام به بازداشت وی نموده و وسایل شخصی و کتاب‌های وی را نیز با خود برده‌اند. مامورین اداره اطلات اقدام به تفتیش دوباره منزل پدری این فعال در همان روز نموده است.
لازم به یاد آوری است که حسین علی‌محمدی سه سال پیش یعنی در ۱۵اردیبهشت ماه ۸۹ از سوی نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و پس از تحمل ۲۱ روز در ۵ خرداد ماه همان سال به قید وثیقه ۲۰ میلیون تومانی به طور موقت آزاد گردیده بود که سرانجام در ۲۹ مهرماه ۸۹ به اتهام ۱ ـ توهین به مقام رهبری ۲ ـ تبلیغ علیه جمهوری اسلامی ۳ ـ اخلال در نظم و آسایش عمومی از سوی دولت آبادی رئیس شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز محاکمه شده بود.
وی مبنی بر فعالیت تبلیغی علیه نظام اسلامی و ارتباط فعال با گروه تجزیه طلب و اقدام به دادن شعارهای تجزیه طلبانه در قالب حمایت از تیم تراختور آزربایجان به همراه دوستان قوم گرای خود در ورزشگاه به پرداخت سه میلیون ریال جزای نقدی و به اتهام  توهین به امام و مقام رهبری به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم و اجرای حکم مذکور، به مدت سه سال، به حالت تعلیق در آمده بود و همچنین به اتهام عضویت در گروه غیر قانونی حرکت ملی بیداری به قصد برهم زدن امنیت از سوی دادگاه رای به برائت صادر گردیده بود.
نیروهای امنیتی هنگام بازداشت ، پس از تفتیش منزل پدری کیس کامپیوتر، سی دی ها و لوازم شخصی وی را نیز با خود برده بودند.
همچنین وی، در دیدار تیم‌های تراختور آزربایجان و ملوان بندر انزلی در ورزشگاه سهند تبریز که روز پنج شنبه ۲۱ شهریور ماه ۹۲ برگزار شده بود به همراه تنی چند از دیگر هواداران از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز(صائب) منتقل گردید. وی هنگام بازداشت مورد ضرب و شتم و همچنین با کلمات رکیک مورد تحقیر قرار گرفته بود.
این فعال ملی ـ مدنی آزربایجان پس از یک روز بازداشت روز ۲۲شهریورماه ۹۲ به قید وثیقه ملکی به طور موقت آزاد گردیده بود.
حسین علی‌محمدی که بارها از سوی نیروهای امنیتی بازداشت گردیده، مورد شکنجه‌های فیزیکی و روحی قرار گرفته است.
قرار بازداشت موقت طاها کرمانى از فعالین ملى آزربایجان در زندان تبریز توسط بازپرس شعبه ٢٠ دادگاه انقلاب بجهت عدم قبول اتهامات وارده دو ماه دیگر تمدید شد.
یکى از نزدیکان این فعال ملى به آرازنیوز گفت:”روز سه شنبه هفتدهم دیماه ٩٢ طاها در شعبه بیستم دادگاه انقلاب تبریز توسط بازپرس محمد زاده تفهیم اتهام شد، وى هیچ یک از اتهامات وارده را قبول نکرده و تمامى آنها را اتهامات بى اساس دانسته است بازپرس از عدم قبول اتهامات توسط طاها به شدت عصبانى شده از اینرو قرار بازداشت وى را تا دو ماه دیگر تمدید کرده است.”
اتهامات وارده به این فعال ملى عبارت اند از:
١- تبلیغ علیه نظام
٢- توهین به مقدسات نظام
٣- تبلیغ علیه نظام از طریق وبلاگ “سوسوزگول
۴- تخریب اموال عمومى
۵- عضویت در گروه طیف فعالین مستقل
گفتنى است دوشنبه ۱۳ آبان ماه ۹۲ طاها کرمانى همزمان با بازداشت حسین على محمدى یکى دیگر از فعالین ملى تبریز، احظار و پس از حضور در پلیس امنیت اخلاقی تبریز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل گردید.
این دو فعال پس از ۴٠ روز شکنجه و بازجویى در اداره اطلاعات روز یک‌شنبه ۲۴ آزر ماه ۹۲ به بند قرنطینه و پس از سه روز، چهارشنبه ۲۷ آزر ماه به بند سه‌گانه زندان مرکزی تبریز منتقل شده اند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn