اسرافیل سلطانیان از فعالین حرکت ملی آزربایجان وارد دومین ماه بازداشت خود گردید

آذوح: اسرافیل سلطانیان از فعالین حرکت ملی آزربایجان امروز سه شنبه ۱۰دی ماه ۹۲وارد دومین ماه بازداشت خود گردید. این فعال ملی ـ مدنی آزربایجان پس از گذشت ۳۰روز از زمان بازداشت خود همچنان در زندان اوین در بلاتکلیفی بسر می‌برد.
به گزارش گروه خبری تبریز سسی، آقای جعفرزاده وکیل این فعال ملی ـ مدنی، علیرغم مراجعت‌های مکرر به دادگاه گلستان که پرونده ایشان در اختیار آقای حسینی دادستان گلستان می‌باشد هیچ جوابی را از مقام قضایی در این باره نگرفته است.
اسرافیل سلطانیان1منشی آقای حسنی دادستان گلستان نیز بیان داشته‌اند که هیچ دستوری در مورد پرونده آقای سلطانیان صادر نگردیده است.
گفتنی است، این فعال روز یکشنبه ۱۰آذرماه ۹۲ساعت ۱۱قبل از ظهر در محل کارش توسط ماموران امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات شهر گلستان جاده ساوه منتقل شده بود.
ماموران بدون حکم قانونی به محل کار این فعال مراجعه کرده لوازم شخصی ایشان از جمله کتابها، جزوه‌ها و حتی قرآنی که ترجمه تورکی داشته را نیز با خود برده بودند.
وی روز چهار شنبه ۱۳آذر ماه به بند ۲۰۹زندان اوین منتقل شده و در اعتراض به بازداشت خود دست به اعتصاب غذا می‌زند.
ماموران امنینتی طی تماس تلفنی با خانواده آقای سلطانیان و احضار آنها به زندان اوین از خانواده ایشان درخواست کرده بودند که ایشان را از ادامه اعتصاب منصرف کنند. با این وعده که اگر به اعتصاب خود پایان دهد. هر چه زود تر ایشان را آزاد میکنیم.
خانواده ایشان نیز به خاطر سلامتی این فعال و یا خاطر آزادی ایشان طی یک ملاقاتی که در زندان اوین صورت گرفت . ایشان را مجبور به پایان دادن به اعتصاب غذایی که ۱۵روز از شروع آن می‌گذشت بدهد.
قابل ذکر است که وی از ناحیه دو پا معلول بوده و از ویلچر استفاده می کند.
اسرافیل سلطانیان در سال ۸۶و در سالگرد قیام خرداد ۸۵نیز بازداشت شده بود.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn