حفاظت زندان اورمیه کتاب‌های تُرکی نیما حسنی را مصادره کرد

آذوح: حفاظت زندان اورمیه کتاب‌های تُرکی نیما حسنی فعال هویت طلب زندانی را مصادره کرد.
بنا به اطلاع اویان نیوز، چهارشنبه ۱۵مهر۹۴ حفاظت زندان اورمیه کتاب‌های تُرکی نیما حسنی فعال هویت طلب اهل اورمیه را مصادره کرد.
به گفته نزدیکان این زندانی، تمامی کتاب‌ها دارای مجوز نشر از وزارت ارشاد بوده است.
پیش‌تر به دلیل بروز درگیری در بند جوانان زندان اورمیه این فعال درخواست انتقال به بند سیاسی را کرده بود که با مخالفت مسؤولان زندان مواجه گردید.
نیما حسنی روز ۴مهر۹۴ پس از مراجعه به دادگاه اورمیه از سوی ماموران دادگاه برای اجرای حکم ۱ ماه حبس تعزیری بازداشت و به بند جوانان زندان این شهر منتقل شد.
دی ماه سال ۱۳۹۳ نیما حسنی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب اورمیه به اتهام تبلیغ علیه نظام «به نفع احزاب و گروه های تجزیه طلب ضد نظام» به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم گردید.
این حکم در شعبه ۱۰ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی به ۱ ماه حبس با احتساب ایام بازداشت تقلیل یافت.
عصر روز ۲۰خرداد۹۳ شماری از شهروندان و فعالان آذربایجانی در اعتراض به بی توجهی مسئولان به خشک شدن دریاچه اورمیه در شهرهای تبریز و اورمیه تجمع اعتراضی برگزار کردند.
نیما حسنی روز ۱۹خرداد۹۳ در پارک «ائللر باغی» شهر اورمیه به همراه ۲۰ نفر دیگر از فعالان مدنی آذربایجانی از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده بود.
نیما حسنی متولد ۱۳۷۲ می باشد و بارها به دلیل فعالیت های هویت طلبانه خود بازداشت شده است.
وی روز ۲۹دی۹۲ به هنگام تماشای بازی والیبال شهرداری اورمیه و شهرداری تبریز در ورزشگاه غدیر شهر اورمیه بازداشت و پس از یک روز آزاد شد.
این فعال پیش از این نیز به همراه ۳۶ تن دیگر فعالان آذربایجانی به هنگام عزیمت به دامنه های سهند برای شرکت در مراسم روز جهانی منع شکنجه بازداشت گردید بود.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn