دادستانی تهران پس از فیلتر شدن سایت علی مطهری: اعلام جرم علیه مطهری انجام وظیفه بود

آذوح: دادستانی تهران با صدور اطلاعیه‌ای از علی مطهری خواست «شان نمایندگی» را رعایت کند و به جای برخی اظهارنظرها «با حضور در مرجع قضایی پاسخگو باشد
به گزارش خبرگزاری‌ها دادستانی تهران در اطلاعیه خود از اعلام جرم علیه آقای مطهری دفاع کرده و این اقدام را «انجام وظیفه» دانسته است.
آقای مطهری در روزهای گذشته گفته بود که تجمع روز ۹ دی از سوی حامیان علی خامه‌ای «بی‌مورد» بوده٬ قوه قضائیه باید به جای شعار دادن به حل و فصل مسائل سال ۸۸ بپردازد و در احکام صادر شده برای زندانیان سیاسی این سال تجدید‌نظر کند.
بدنبال این اظهارات بود که دادستانی تهران علیه این نماینده مجلس اعلام جرم کرد.
مطهری نیز در واکنش در مجلس گفت اعلام جرم دادستانی تهران علیه وی اقدامی «غیر قانونی» است و صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه باید تحمل «انتقاد» را داشته باشد.
در اطلاعیه دادستانی تهران با اشاره به اظهارات مطهری آمده که سخنان وی «متضمن توهین و ایراد افترا به قضات و نشر اکاذیب» است
دادستانی تهران افزوده مطهری قوه قضائیه را غیرمستقل و تحت تاثیر دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی دانسته٬ قضات را غیر مستقل و نفوذپذیر معرفی کرده و احکام صادره در خصوص برخی «مجرمان امنیتی» را غیرقانونی دانسته است.
این اطلاعیه اضافه کرده مطهری با این که نماینده مجلس است٬ اما «نباید انتظار داشته باشد در صورت ارتکاب جرم، از تعقیب و مجازات مصون باشد
همزمان با این اطلاعیه اخبار دیگری حاکی از مسدود شدن وب‌سایت شخصی علی مطهری منتشر شده است.
آقای مطهری یکی از نمایندگان منتقد دستگاه‌های امنیتی و قوه قضائیه در ایران است که بدلیل موضع‌گیری‌هایش به شدت از سوی محافظه‌کاران مورد انتقاد قرار دارد.
در روزهای اخیر و بعد از ۹ دی ماه٬ حجم انتقادهای هواداران خامنه‌ای از وی افزایش یافته و به صراحت او را «نادان و احمق» می‌نامند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn