اخبار ضد و نقیض از ممنوع‌الخروج شدن مرتضوی

آذوح: در حالی که برخی از سایت‌های خبری از ممنوع‌الخروج شدن سعید مرتضوی خبر داده‌اند، وکیل وی اخبار منتشر شده را تکذیب کرده و می‌گوید: بر اساس اعلام سخنگوی دستگاه قضایی،‌ پرونده تحقیق و تفحص از تأمین اجتماعی هنوز به قوه قضائیه نرسیده است.  
ساعاتی پیش وبسایت "عصرخبر" نوشته بود که بر اساس اطلاعات دریافتی خبرنگار عصرخبر، قاضی ویژه رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی در ادامه رسیدگی به پرونده قضایی، وی را ممنوع الخروج کرده است.
در این خبر آمده بود که پرونده سعید مرتضوی هم اکنون به صورت ویژه در دستگاه قضایی در حال رسیدگی و پیگیری حقوقی است.
با این حال سعید ایوبی وکیل مرتضوی در گفت‌وگو با فارس در خصوص انتشار اخباری مبنی بر ممنوع الخروج شدن سعید مرتضوی گفت: این خبر نمی‌تواند مطلب جدیدی باشد.
وی ادامه داد: اتحادیه اروپا و آمریکا چندین سال است که مرتضوی را در لیست تحریم، تهدید و تعقیب خود قرار داده و عملا وی را ممنوع الخروج کرده است.
وی افزود: از سوی دیگر سخنگوی قوه قضائیه در آخرین نشست خبری خود با خبرنگاران اعلام کرد که پرونده تحقیق و تفحص از تأمین اجتماعی هنوز به قوه قضائیه نرسیده است.
ایوبی در پایان خاطرنشان کرد: مرتضوی با توجه به جوابیه‌ای که منتشر کرده ثابت کرده که هیچ گونه تخلفی در این سازمان نداشته که بخواهد موجب ممنوع الخروجی او شود.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn