بحرین رسما علیه ایران به سازمان ملل متحد شکایت کرد

آذوح: شیخ خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه وزیر امور خارجه پادشاهی بحرین روز جمعه 2 اکتوبر شکایت رسمی کشورش علیه ایران را تقدیم بان کی مون دبیر کل سازمان ملل کرد.
به گزارش العربیه، شیخ احمد آل خلیفه، طی نشستی که با بان کی مون در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل داشت، شکایت بحرین علیه دخالت‌های ایران در امور داخلی کشورش را تقدیم کرد.
در شکایت رسمی بحرین آمده که ایران به نقض آشکار و دخالت‌های غیرقابل قبول در امور داخلی بحرین ادامه می‌دهد در حالی‌که منامه کاملا به اصول حسن همجواری و احترام متقابل پایبند است.
وزیر خارجه بحرین تاکید کرد که ایران، به منظور بسط سیطره و نفوذ خود بر همسایگان از طریق ادامه دخالت در امور داخلی و بهره‌برداری از گروه‌های تندرو، پناه دادن به فراریان از عدالت، تاسیس پادگان‌ برای آموزش گروه‌های تندرو، قاچاق سلاح و مواد منفجره که در اثر آن تاکنون 16 تن از نیروهای امنیتی و سه هزار تن دیگر زخمی شدند، راه تنش را برگزیده است.
وی افزود که بحرین راهی جز فراخواندن سفیر خود از تهران و اخراج سفیر ایران از منامه، جهت تقویت امنیت بحرین، در برابر خود نیافته است.
وزیر خارجه بحرین در عین حال تاکید کرد که کشورش هنوز به بازگشت روابط به وضعیت طبیعی، علاقمند است اما مشروط به این‌که ایران گام‌هایی مثبت و عملی برداشته، از دخالت در امور داخلی بحرین خودداری کند و به اصول حسن همجواری و احترام دو جانبه پایبند شود.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn