اعدام 7 نفر در ایران

آذوح: سحرگاه امروز و از میان نه زندانی متهم به قتل در پای چوبه دار در زندان رجائی شهر، سه نفر اعدام شدند، یک نفر در پای چوبه دار بخشیده شد و بقیه با اخذ مهلت به اندرزگاه های خود بازگشتند.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اداره کل زندانهای استان تهران، روابط عمومی زندان رجایی شهر اعلام کرد: “بامداد امروز چهارشنبه، ۹نفر از محکومان به قصاص با دستور مراجع قضایی پای چوبه مجازات حاضر شدند ولی فقط سه نفر از آنان توسط اولیای دم اعدام شده، بقیه به اندرزگاه خود بازگشتند.
بنا به اعلام این خبر و اعلام پیشین منابع هرانا، یکی از زندانیانی که قرار بود امروز قصاص شود، حمید رضا اژدری نام داشت که در سال ۱۳۸۹، به دنبال درگیری با دوستش  وی را به قتل رسانده بود اما در ایام محرم، خود را برای عزاداری ایام محرم آماده می کنند، اولیای دم این زندان، به تأسی از ائمه اطهار، قاتل فرزندشان را در پای چوبه دار بدون دریافت هیچ گونه دیه ای،  بی قید و شرط بخشیدند و یک بار دیگر فرصت زندگی به وی دادند، حمیدرضا پس از دستور قاضی به زودی آزاد خواهد شد.
همچنین حکم اعدام زندانیان دیگری به نامهای داریوش شیرازی که متهم به قتل فردی در یک نزاع بود، مجید جوان خلیل پور که متهم به قتل فردی به خاطر چشم در چشم شدن بود و همچنین مرتضی بیات که متهم به قتل یک عروس و داماد در خانه ایشان در زمانی که به قصد سرقت وارد خانه همسایه تازه ازدواج کرده اش شده بود توسط اولیای دم اجرا گردید.
بنا به اعلام این خبر و اعلام پیشین هرانا، ۵ نفر زندانی دیگر به نامهای محمد بیک محمدى، محمد میکاییل زاده، علیرضارحیمی، محمد عزیزآبادی و محمد بیگى با مهلت اولیای دم، از پای چوبه به زندان بازگشتند تا مددکاران و خانواده های این زندانیان فرصت مجددی جهت اخذ رضایت داشته باشند.
لازم به ذکر است که خبرگزاری هرانا روز گذشته خبر انتقال این افراد را با ذکر اسامی به سلول های انفرادی جهت اجرای حکم اعدام منتشر کرده بود.
سه زندانی در شیراز اعدام شدند
حکم اعدام “قصاص” سه متهم به قتل، صبح امروز، در شیراز اجرا شد.
به گزارش خبرگزارى هرانا، ارگان خبرى مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه امروز سه شنبه ۱۴ مهر، سه زندانى به نام های علی باز خسروی، مصطفی خسروی و علی باز نوریان به اتهام قتل عمد،  در محوطه زندان عادل آباد شیراز به دار آویخته شدند.
لازم به یادآوری است مسئولین و ارگان های قضایی درباره پرونده و روند صدور حکم اعدام وی تا کنون اطلاع رسانی نکرده اند.
یک زندانی متهم به “قتل”، امروز در قزوین به دار آویخته شد.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از دادگستری استان قزوین، اسماعیل صادقی‌ نیارکی افزود: “طبق اعلام مرجع انتظامی پس از اطلاع از وقوع یک فقره قتل در حوزه قضایی کوهین با مراجعه به محل وقوع قتل، مشاهده می شود جسد مقتول جلوی درب اورژانس داخل اتومبیل می باشد.
خانواده مقتول اعلام می دارند فردی بنام “علیار” فرزند آنها حسین را با تفنگ شکاری به قتل رسانده است.
بلافاصله با صدور دستور قضایی به روستای محل سکونت قاتل مراجعه که مشخص می گردد قاتل به همراه خانواده اش با خودروی خاور متواری شده اند که پس از متوقف نمودن خودرو او را دستگیر می نمایند.
در بازرسی از منزل وی آثار خون مقتول کشف میگردد و شاهدان اعلام میدارند منشا درگیری به دلیل چراندن گله گوسفندان علیار با یکی از اهالی روستا بوده و با دخالت ۳ برادر به عنوان میانجی درگیری شدت می یابد و علیار به منزل خود رفته و اسلحه را برداشته و پس از شلیک تیر هوایی از داخل منزل تیری از پشت به سر حسین شلیک میکند که منجر به فوت وی میگردد.
دادستان قزوین ادامه داد: “قاتل در دفاع اعلام میدارد من هرگز قصد کشتن او را نداشتم و تیر اول را هوایی شلیک کردم تا از اطراف منزلم دور شوند ولی وقتی در آستانه در بودم برادر مقتول با قمه به من حمله کرد و من بی هوش شدم و دستم رفت روی ماشه و تیر شلیک شده به سر مقتول اصابت کرد که دادگاه اعلام میدارد تیر از داخل منزل و پنجره شلیک شده و ادعای قاتل را رد می نماید.
صادقی نیارکی گفت: “پس از پایان تحقیقات پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه سوم کیفری استان قزوین ارجاع می گردد و در جریان رسیدگی در شعبه مذکور، دفاعیات متهم و وکلای وی مبنی بر دفاع مشروع و خطای محض مردود شناخته می شود و دادگاه رای به قصاص  علیار صادر می نماید”.
رای صادره توسط شعبه پانزدهم دیوان عالی کشور تایید و انجام قصاص قاتل موافقت قوه قضاییه قرار می گیرد.
النهایه اولیای دم مقتول با حضور در شعبه اول اجرای اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب قزوین خواهان قصاص قاتل میگردند.
گفتنی است حکم قصاص نفس متهم به قتل امروز با حضور معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین، دادیار اجرای احکام کیفری، رئیس ندامتگاه مرکزی و سایر عوامل اجرای حکم به مرحله اجرا درآمد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn