عراق تانکها و توپخانه خود را برای حمله به فلوجه آماده می کند

آذوح: مقامات نظامی عراق روز سه شنبه اعلام کردند که تانکها و توپخانه ارتش در اطراف فلوجه مستقر شده است. در همین حال رهبران محلی در شهر محاصره شده فلوجه از شبه نظامیان وابسته به القاعده خواستند تا شهر را ترک کنند و به این ترتیب جلوی حمله ارتش به این شهر را بگیرند.
به گزارش رویترز، مقامات نظامی و رهبران عشایر گفتند که نوری المالکی به مردم فلوجه فرصت داده تا شبه نظامیان را از این شهر بیرون کنند. اما معلوم نیست که آنها برای این کار تا چه زمانی فرصت دارند، قبل از آنکه نیروهای نظامی به این شهر حمله کنند. فلوجه ده سال پیش هم محل درگیریهای گسترده نیروهای آمریکایی بود.
رهبران عشایر فلوجه از نخست وزیر عراق خواستند تا به فلوجه حمله نکند و بمباران شهر را متوقف سازد. یک فرمانده نظامی به رویترز گفت: "ما به توافق خود پایبندیم و اکنون آنها باید به وظیفه خود عمل کنند. در غیر این صورت یک حمله سریع در پی خواهد آمد."
هفته گذشته جنگجویان دولت اسلامی عراق و شام (داعش)، وابسته به القاعده، که در کشور سوریه نیز فعال است، قرارگاههای پلیس در فلوجه و رمادی در استان الانبار عراق را به تصرف خود در آوردند.
اکثریت سنی مذهب استان الانبار عراق از حکومت شیعه مذهب نوری المالکی در بغداد چندان راضی نیستند، اما رهبران عشایر این استان در پی آنند تا راه میانه ای را برای عبور از وضعیت کنونی برگزینند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn