وزیر امور خارجه سوئد: بشار اسد ۷ برابر داعش آدم کشته است

آذوح: مارگوت والستروم وزیر امور خارجه سوئد که در چهارجوب اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک بسر می برد در یک گفتگوی تلویزیونی که از شبکه تلویزیون اس وت پخش شد گفت که بشار اسد رئیس جمهور سوریه ۷ برابر داعش آدم کشته است، آینده ای برای وی در سوریه وجود ندارد و او باید برود.
وزیر امور خارجه سوئد گفت:
- این بسیار مهم است که درک کنیم برای اسد در سوریه هیچ آینده ای وجود ندارد. اسد بر علیه مردم کشور خود دست به جنایت زده است و ۷ برابر دولت اسلامی انسان را به قتل رسانده است و به همین جهت دیدن چشم اندازی که او بصورت بلند مدت بتواند بر روی قدرت باقی بماند از نظر ما دیده نمی شود. اینکه پروسه برکناری اسد دقیقا به چه صورت به پیش خواهد رفت بزودی خود را با توجه به علاقه ای که میبینیم از سوی قدرتهای بزرگ و شورای امنیت ابراز شده است نشان خواهد داد.
مجری برنامه از وزیر امور خارجه سوئد پرسید آیا در این صورت نظر روسیه  که مایل به شرکت اسد در پروسه پایان دادن به جنگ است نادیده گرفته خواهد شد. وزیر امور خارجه سوئد پاسخ داد:
- فعلا حکومت اسد تنها رژیم موجود در سوریه است که رسما سوریه را نمایندگی می کند.  باید بدانیم که پروسه گذار به نظمی دیگر در سوریه چگونه پیش خواهد رفت اما همه  ما بر سر این موضوع اتفاق نظر داریم که بشار اسد آینده ای در سوریه ندارد و او باید برود. امیدواری ما این است که این اتفاق با همکاری قدرتهای بزرگ و کمک شورای امنیت سازمان ملل متحد به هر سرعت ممکن  روی دهد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn