شانزده کارگر ترک ربوده شده در عراق آزاد شدند

آذوح: احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه اعلام کرد که شانزده کارگر اهل این کشور که به همراه دو کارگر دیگر ترک در اوایل ماه سپتامبر در بغداد ربوده شده بودند، آزاد گردیدند و به مقامات ترکیه تحویل داده شدند.
به گزارش خبرگزاری رویترز از آنکارا، نخست وزیر ترکیه پس از تماس تلفنی با برخی از کارگران آزاد شده گفت که وضعیت جسمی آنان مناسب است. داوود اوغلو همچنین از مقامات دولت عراق برای همکاری در زمینه آزادسازی این گروگان ها تشکر کرد.
این کارگران که برای شرکت نورل هولدینگ ترکیه کار می‌کنند، در روز دوم سپتامبر سال جاری در حالی که مشغول ساخت یک استادیوم در حومه پایتخت عراق بودند ربوده شدند.
دو هفته پیش، ٢نفر از این کارگران در نزدیکی بصره، واقع در جنوب عراق آزاد شدند و ١۶گروگان باقی مانده اکنون در اختیار سفارت ترکیه در بغداد قرار دارند و قرار است که این کارگران امروز یا فردا به کشورشان بازگردند.
گروگان‌گیران، یک گروه مسلح وابسته به شیعیان عراق بودند که بر اساس فیلمی که روی شبکه اینترنت منتشر کردند تهدید کرده بودند که به حملاتشان علیه منافع ترکیه ادامه می دهند. با این حال، در فیلم جدید این گروه که روز چهارشنبه روی اینترنت منتشر شد، اعلام شده بودند که کارگران ترک به گروگان گرفته شده، آزاد می‌شوند.
این آزادی به دنبال توافق این گروه با دولت ترکیه درباره خارج کردن ساکنان یکی از روستاهای سوریه بود که از سوی شورشیان تحت حمایت آنکارا محاصره شده بودند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn