«ناتو: روسیه ۲۰۰۰ سرباز در سوریه مستقر کرده است»

آذوح: یک روزنامه آلمانی با استناد به منابع اطلاعاتی ناتو گزارش داد که روسیه هم‌اکنون دو هزار سرباز و مشاور نظامی در سوریه مستقر کرده است. به گفته دبیرکل ناتو انتظار می‌رود که روسیه در آینده سربازان بیشتری به سوریه اعزام کند.
به گفته منابع اطلاعاتی پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، روسیه هم‌اکنون ۲۰۰۰ سرباز و مشاور نظامی در سوریه مستقر کرده است. روزنامه آلمانی "دی ولت" در گزارشی با استناد به منابع نظامی ناتو گزارش می‌دهد که "عکس‌های ماهواره‌ای از پایگاه‌های روسیه در لاذقیه و طرطوس در سوریه" نمایانگر افزایش نیروهای نظامی این کشور در سوریه است.
یک مقام ناتو تصریح کرده است که شمار کنونی سربازان روسی البته برای انجام یک عملیات زمینی در سوریه "کافی" نیست. این دیپلمات ناتو افزود اما نیروهای روسی می‌توانند به ارتش سوریه برای یک حمله زمینی "یاری" رسانند.
ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو نیز در مصاحبه با شبکه خبری "سی‌ان‌ان" در روز سه‌شنبه (۶ اکتبر/ ۱۴ مهر) تصریح کرد که افزایش نیروهای نظامی روسیه در منطقه ساحلی سوریه "نگران‌کننده" است. به گفته دبیرکل ناتو به نظر می‌رسد که استقرار نیروهای نظامی و ورود کشتی‌های جنگی روسیه به بنادر سوریه در آینده شدت خواهد گرفت.
روسیه: حملات هوایی موفقیت‌آمیز بوده‌اند
روسیه مدعی است که حملات هوایی این کشور به مواضع شورشیان در سوریه "موفقیت‌آمیز" بوده و "بتدریج نتایج" خود را آشکار می‌کند. بنا به گفته وزارت دفاع روسیه، پس از حملات هوایی این کشور، شورشیان دست به استقرار تانک و خودروهای زرهی در نزدیکی مساجد زده‌اند تا از حملات آتی روسیه جلوگیری کنند.
وزارت دفاع روسیه برای اثبات ادعای خود دست به انتشار تصویری از استقرار یک تانک گروه تروریستی "دولت اسلامی" در "پناه یک مسجد" زده است. وزارت دفاع روسیه درباره محل استقرار این تانک سکوت کرده است.
به گفته منابع نظامی روسیه، جنگنده‌های این کشور در روز سه‌شنبه (۶ اکتبر) بیش از ۳۰ حمله هوایی داشته‌اند که ۱۲ مورد آن متوجه گروه "دولت اسلامی" بوده است.
در همین روز نیز ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، در بروکسل نقض دوباره حریم هوایی ترکیه توسط جنگنده‌های روسیه را محکوم کرد و آن را "غیرقابل قبول" خواند.
او ضمن پشتیبانی کامل از ترکیه به عنوان کشور عضو این پیمان نظامی گفت که جنگنده‌های روسیه به جای حمله به مواضع گروه "دولت اسلامی" (داعش) مخالفان بشار اسد را بمباران می‌کنند.
بنا به ارزیابی ناتو مداخله مستقیم روسیه در جنگ داخلی سوریه می‌تواند به "وضعیت خطرناکی" منجر شود. به گفته مقامات ناتو نقض حریم هوایی ترکیه از سوی جنگنده‌های روسیه "تصادفی" نیست.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn