دیدار رهبر جنگجویان کُرد سوریه با معاون رئیس جمهوری روسیه

آذوح: وزارت خارجه روسیه روز جمعه خبر داد که میخاییل بوگدانوف، فرستاده ویژه رئیس جمهوری این کشور در امور خاورمیانه و کشورهای آفریقایی‌ و صالح مسلم، رهبر حزب اتحاد دموکراتیک کرد سوریه،‌ دیدار کرده اند.
به گزارش خبرگزاری اینترفکس، ‌این دیدار روز پنجشنبه ۸ اکتبر در پاریس انجام شده است.
به نوشته سایت وزارت خارجه روسیه،‌ محور این دیدار مبارزه با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش بوده است.
پیش از این سیبان حمو فرمانده کل «واحدهای حمایت از خلق کُرد» شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک کرد، از روسیه خواسته بود که به نیروهایش اسلحه بدهد، عملیات خود را علیه گروه حکومت اسلامی (داعش) با کُردها هماهنگ کند و در حملات هوایی خود، مواضع گروه النصره شاخه القاعده در سوریه را هم بمباران کند.
از سویی ادریس ناسان مسئول روباط خارجی حزب اتحاد دموکراتیک در شهر عین العرب (کوبانی) سوریه نیز گفته بود: «ما آماده هستیم با هر طرفی که با داعش می‌جنگد، همکاری کنیم. ما در جال حاضر از ایالات متحده و نیروهای پیشمرگه کمک دریافت می‌کنیم
به نیروهای نظامی اقلیم کردستان عراق، پیشمرگه گفته می‌شود.
این درخواست کُردهای سوریه یک روز پس از آن مطرح می‌شود که جنگنده‌های روسیه، حملات هوایی خود را در سوریه آغاز کردند.
مداخله نظامی روسیه در سوریه، از روز چهارشنبه ۳۱ دسامبر آغاز شد. با وجود این‌که روسیه ابتدا اعلام کرده بود که هدفش از این مداخله، جنگ با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش است، اما گزارش‌های بسیاری از حمله جنگنده‌های روس به مواضع مخالفان میانه‌رو که از سوی غرب حمایت می‌شوند، حکایت می‌کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا چهارشنبه گفت که تنها ۵ درصد از حملات روسیه، مواضع شبه‌نظامیان داعش و گروه‌های مرتبط با القاعده را هدف قرار می‌دهد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn