تحلیلی بر علت استعفای دکتر جعفری نماینده مردم خلخال در مجلس- یاشار خلخالی

روز بیستم بهمن 92 خبری در خروجی خبرگزاریها قرار گرفت که بیش از همه مردم خلخال بخصوص فعالین فرهنگی و اجتماعی آن را در شوک فرو برد." استعفای دکتر جعفری..."
با شناختی که مردم خلخال از دکتر جعفری دارند و با توجه به عملکرد 20 ماهه ایشان در مجلس شورای اسلامی ، استعفای ایشان را نوعی فریب افکار عمومی و به نوعی پوششی برعملکرد ضعیف ایشان تعبیر کردند.
هرچند سایت رسمی ایشان در این زمینه سکوت کرده بود . بلاخره 24 بهمن علت استعفای ایشان را عدم تصویب طرح مطالعاتی تونل جاده پونل خلخال اعلام کردند که با استعفای خود توانسته این طرح را به تصویب برساند.
لازم به ذکر است که تونل جاده پونل یکی از طرح هایی که دکتر جعفری در تبلیغات انتخاباتی به مافیای اطراف خویش وعده داده بود و حتی قبل از ورود رسمی به مجلس شورای اسلامی فعالیت در این زمینه را آغاز کرده بود. مثلا در تاریخ 19/2/1391 حتی قبل از آنکه بطور رسمی فعالیت خویش را آغاز نماید مهم‌ترین راه نجات خلخال را احداث  این تونل اعلام کرده  و  از وزیر وقت تقاضای رسیدگی کردند.
بنا به گزارشات محلی و کارشناسان مربوطه این تونل فقط و فقط به قصد تاراج آثار تاریخی روستای خمس خلخال پیگیری می شود و هیچ عایدی برای خلخال ندارد.چه بسا بعد از تاراج آثار تاریخی بسان پروژه های دیگر به حال خود رها خواهد شد.
طبق پیشنهاد دکتر جعفری 7 میلیارد تومان جهت مطالعه این طرح تصویب شده است و بعد از انجام مطالعات و تاراج اشیای تاریخی و قیمتی منطقه طرح نیمه کاره خواهد ماند.
اخیرا اهالی روستای خمس در نامه ایی به ریاست سازمان میراث فرهنگی از این اقدام نماینده مجلس به طور غیر مستقیم انتقاد کرده و از ریاست محترم سازمان مربوطه خواستار جلوگیری از تاراج آثار تاریخی شده اند.
خلاصه کلام اینکه  در حالیکه خلخال صدها طرح نیمه کاره دارد. حتی یک کیلومتر راه اصلی ندارد. کارخانه سیمان آن بعد از 30 نیمه کاره رها شده است. و.... ولی دکتر جعفری جهت احداث تونل جاده پونل استعفا می دهد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn