جوابیه اتحادیه جوانان غرب آزربایجان به سخنان عضو مجلس پژاک

مقدمه: سایت آزربایجانی آذوح با انتشار مصاحبه‌ای از باران بریتان از اعضا مجلس پژاک دیدگاه این گروه تروریستی را در خصوص شهر اورمیه و غرب آزربایجان منعکس کرده است. فارغ از اینکه این سایت محترم آزربایجانی مشخص نکرده است که آیا این مصاحبه از طرف گردانندگان این سایت انجام گرفته؟ و یا از منبع دیگری اخذ کرده است به عنوان اتحادیه جوانان غرب آزربایجان بر آن شدیم که پاسخ لازم را به سخنان باران بریتان بیان داشته باشیم. امید می‌رود سایت محترم آذوح به عنوان منبع این مصاحبه در نشر این جوابیه اقدامات لازم را مبذول دارند.
جناب باران بریتان عضو مجلس پژاک
با توجه به اسناد تاریخی، منطقه غرب آزربایجان و شهر اورمیه هزاران سال است که مامن و موطن ترک‌های آزربایجان بوده و هم اکنون نیز جز جدای ناپذیر آزربایجان جنوبی می‌باشد و مهاجرت اقلیت مهاجر کورد و ارمنی در فواصل تاریخی به منطقه غرب آزربایجان هیچ حقانیتی در خصوص تقسیم اراضی تاریخی آزربایجان و یا مذاکره بر سر آنها برای مهاجرین ایجاد نمی‌کند.
چنانکه خودتان نیز اشاره کرده‌اید، در سده اخیر منطقه غرب آزربایجان شاهد خونریزی‌های بیرحمانه بوده که ریشه و بنیان آن از افکار نژادپرستانه اقلیت مهاجر کورد و ارمنی بوده است. ملت ترک آزربایجان با وجدان انسانی آغوش خود را برای آوارگان ارمنی و کورد که دچار مشکلات بودند باز کرد ولی با کمال تاسف بعد از اینکه این آوارگان به آرامش نسبی رسیده‌اند از طرف رهبران نابخرد خود به کشتار انسان‌های بی گناه وادار شدند.
همزیستی ترک‌های آزربایجان با اقلیت مهاجر جای هیچ شکی ندارد اما با توجه به عملکرد داشناک‌های ارمنی در منطقه قره باغ و خاندان بارزانی در کرکوک علیه ترکمن‌ها، سناریوی کهنه اشغال نرم اراضی همسایه و بعد ادعای مالکیت بر آن برای ملت ترک آزربایجان بسیار روشن می‌باشد. بنابراین از هم اکنون برای شما و سایر دوستانتان که خواب‌های رنگی برای منطقه غرب آزربایجان می‌بیند بگوئیم که ملت ترک آزربایجان خواب شما را پریشان خواهند کرد و بدین مسئله ایمان کامل داشته باشید.
اگر مدعی هستید که جمهوری اسلامی ایران با سیاست تفرقه بینداز حکومت کن تلاش دارد خلق‌های تورک و کورد را رو در روی هم قرار دهد کافی است نیم نگاهی به عملکرد سی ساله اخیر احزاب سیاسی کورد بیندازید و آنگاه در خواهید یافت که هیچ گونه صداقتی در اعمال و کردار و سخن پ ک ک و پژاک و حزب دمکرات و کومله در خصوص غرب آزربایجان دیده نمی‌شود جز خشونت و تروریسم سازماندهی شده است.
شاید حافظه کوتاه تاریخی شما اجازه ندهد ولی بدانید که بسیاری از جوانان مارکسیست و مجاهد خلق ترک آزربایجانی جان خود را در کوه‌های مرز عراق برای خلق‌های ایران جانشان را فدا کردند. نابدل‌ها و مرضیه اسکویی‌ها و اشرف دهقان‌ها و صمد بهرنگی‌ها و… برای خلق کورد شعر سرودند و مبارزه کردند و شکنجه شدند ولی آخر امر چه چیزی نصیب ملتشان شد؟ جناب قاسملو و شرفکندی و شورای مرکزی کومله چریک‌های جوانان مارکسیست ترک آزربایجانی را که برای دفاع از خلق کورد به کوه‌های حاج عمران و مرز عراق رفته بودند در سینی طلایی تقدیم جمهوری اسلامی ایران کردند تا آنها را سلاخی کنند.
این آقایان جواب این همزیستی و مبارزه مشترک را با قتل عام ترک‌های آزربایجان در سولدوز به خوبی دادند و سپس با ترور‌ها و انفجار بمب و تشکیل خانه‌های تیمی در شهر اورمیه و سلماس و سولدوز افکار خود را به اثبات رساندند. حال شما با ملاک قرار دادن انتشار یک نشریه بین دو جوان در دانشگاه ماکو می‌خواهید در غرب آزربایجان وطن مشترک تشکیل دهید.
آقای باران بریتان
هر ملتی مستحق تعیین سرنوشت ملی خود می‌باشد و همزیستی بین همه انسان‌ها آرزوی نهایی ماست. ملت کورد نیز مانند ملت ترک آزربایجان حق تعیین سرنوشت سیاسی خود را دارد اما نه در اراضی تاریخی ترک‌های آزربایجان بلکه در کرمانشاه و کامیاران این مبارزه را به پیش ببرید.
احزاب سیاسی کورد تلاش می‌کنند با تغییر ترکیب جمعیتی و تقویت مافیای اقتصادی در غرب آزربایجان با ادبیات عوام فریبانه و به ظاهر انقلابی و دمکراتیک تلاش دارند فرصتی برای مذاکره و معامله پدید آورند و در تحولات منطقه‌ای بتوانید حقی در غرب آزربایجان برای خود ایجاد کنید تا در فرصت مناسب مانند کرکوک انسان ترک آزربایجانی را با سلاح ترور و وحشت از غرب آزربایجان تخلیه کنید. اما بدانید و از طرف ما به دوستان خود پیام‌رسان باشید که کوچکترین بخش از اراضی تاریخی آزربایجان موضع هیچ بحث و اظهار نظری نبوده و نخواهد شد و جوانان ترک آزربایجانی این اجازه را به کسی نخواهند داد. اگر واقعا همزیستی مسالمت آمیز خلق‌ها را مدعی هستید لوطفا اجازه بدهید اقلیت مهاجر کورد زندگی خود را ادامه بدهند و آنان را به سوی آتشی سوزناک نکشانید. اگر کسانی نیز به نام آزربایجان به دلیل دوستی قدیمی با رهبران شما اجازه طرح این بحث را به شما می‌دهند یقین بدانند که هیزم خشونت و تروریسم می‌شوند و از طرف ملت ترک آزربایجان طرد خواهند شد.
اتحادیه جوانان غرب آزربایجان
بیست و هشتم تیرماه
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn