چرا استان اردبیل در حال خشکیدن است؟!- ارسلان قشقایی

شاهید هستیم که تمام استانهای غیرفارس نشین ایران در حال خشکیدن هستند ولی استانهای کویری فارس نشین نه تنها در حال خشکیدن نیستند بلکه در حال سر سبز شدن و آبادانی اند! وقتی وارد شهر شیراز میشوید گمان میکنید که به سواحل خزر رفته اید زیرا بسکه سر سبز شده است و وقتی به آبگرمهای سرعین و اردبیل در حوزه دریای خزر میروید از دیدن زمینهای کشاورزی خشک و سوخته وحشت میکنید! چه سری اینجا نهفته است؟!
لابد همه از خشکاندن عمدی دریاجه هامون بلوچستان، رودخانه کارون در خوزستان و دریاچه اورمیه در آذربایجان توسط شوونیسم فارس مطلع هستید که با ایجاد سدهای غیر قانونی و خلاف مقررات، آب پشت سدها را توسط کانالها و لوله های قطور به مناطق فارس نشین مانند شیراز، اصفهان، یزد و کرمان منتقل میکنند! در همین سال دستور دادند تا تمام چاههای روستاهای قشقایی نشین مانند فراشبند و فیروز آباد با خاک پر شوند تا آب مناطق قشقایی به شیراز منتقل شوند! با حفر دو تونل در دل کوه، آب شهر قشقایی نشین سامان شهر(شهر کاه) را به اصفهان منتقل میکنند. با سد سازیهای غیر مجاز بر رودخانه هیرمند باعث خشکیدن دریاجه هامون شدند و دهها هزار بلوچ ساکن در حاشیه دریاچه هامون مجبور به کوچ اجباری از سرزمین خود شدند! با سد سازیهای غیر مجاز بر رودخانه های تغذیه کننده دریاچه اورمیه باعث خشکیدن آن دریاچه شدند و در صدد کوچ اجباری میلیونها نفر از مردم آذربایجان هستند! و اما اکنون نوبت به استان اردبیل رسیده! استانیکه تا دیروز جزعی از سر سبزترین نقاط جهان بود و اینک تمام زمینهای کشاورزی آنجا در حال خشکیدن است!
چرا استان اردبیل در حوزه دریای خزر در حال خشکیدن است؟! اگر خشکسالی طبیعی باعث خشکیدن استان اردبیل میشود پس چرا چند قدم بالاتر در آنطرف مرزهای آذربایجان شمالی هیچ خشکسالی وجود ندارد؟! جواب بسیار ساده است. خشکیدن زمینهای کشاورزی استان اردبیل درست از زمانی آغاز شد که نیروگاه «ژئو ترمال» استان اردبیل در مشکین شهر شروع بکار کرد. نیروگاه ژئو ترمال مشکین شهر یکی از بزرگترین نیروگاههای حرارتی داخل زمینی در جهان است که برق بسیاری تولید میکند و رژیم فاشیستی ایران اخبار آنرا به گوش مردم نمیرساند تا ملل غیرفارس ندادند که با اصراف فراوان آب در استان اردبیل، به استانهای فارس نشین، برق اهدا میشود. در حالیکه آذربایجان جنوبی بزرگترین قطب تولید برق ایران است و نیازی به این نیروگاه ندارد ولی برای تأمین برق استانهای فارس نشین باید آذربایجان در عذاب بسر برد تا فارسها از برق مجانی استفاده کنند!
نیروگاه ژئو ترمال چیست؟ نیروگاه «ژئو ترمال» یک نیروگاه تولید برق است که در حاشیه کوههای آتشفشانی میسازند و از گرمای داخل کوه آتشفشان استفاده کرده و برق تولید میکنند. بدینسان که چند فقره چاه عمیق حفر میکنند. چون این چاهها در حاشیه کوه آتشفشان حفر میشوند بنابراین اندرون آنها بسیار گرم است و حرارت به بالای 400 درجه سانتی گراد میرسد. داخل چاهها مقدار بسیار زیادی آب میریزند، آب به عمق چاه نرسیده بعلت گرمای فراوان بخار شده و با سرعت زیاد به طرف بالا حرکت میکند. در بالای چاه در مسیر بخار آب یک توربین (دینام مولد برق) قرار میدهند که در اثر جریان بخار میچرخد و با چرخیدنش برق تولین میکند. این روش تولید برق فقط در مکانهائی ممکن است که آب فراوان داشته باشند. درکشورهائی مانند آمریکا، مکزیک، فیلیپین، اندونزی و ایسلند که هم کوههای آتشفشان دارند و هم در محاصره دریا و یا اقنانوس هستند بسیار رایج است ولی در آذربایجان که آب برای مصارف مهم مانند کشاورزی و نوشیدن لازم است، نباید چنین  نیروگاهی ساخته شود. هر چاه نیروگاه ژئو ترمال، در سال حدود بیست میلیون متر مکعب آب را به بخار تبدیل کرده و هدر میدهد. در نیروگاه ژئو ترمال مشکین شهر چنیدن چاه زده اند که در مجموع دهها میلیون تانکر آب در سال بخار شده و هدر میرود. در هیچ کجای دنیا از آب شیرین رودخانه ها برای نیروگاه ژئو ترمال استفاده نمی کنند. در دیگر کشورها تمام نیروگاههای ژئو ترمال را با آب دریا و اقیانوس تغذیه میکنند و هرگز از آب رودخانه ها استفاده نمیکنند. ولی در ایران شوونیستی فقط بمنظور تهیه برق ارزان قیمت برای فارسها، تمام رودخانه های استان اردبیل را بدرون چاههای ژئو ترمال میریزند و با بخار شدن و هدر دادن آب استان اردبیل برای فارسها برق تولید میکنند. جای تأسف اینجاست که حتی صدای هیچکدام از رسانه های فارس زبان چه داخل کشور و چه خارج کشور در نمی آید و گویا خودشان را به کوچه علی چپ زده اند و با سکوت معنی دارشان به شوونیسم فارس آخوندی در ایران لبیک میگیوند!
کاملاً واضح است که آخوندهای شوونیسم فارس در صدد نوشیدن خون ملل غیرفارس هستند و دشمنی فارسها با ملل غیر فارس کاملاً آشکار شده و حتی حالت نظامی بخود گرفته. وقتی آب شهر قشقایی نشین سامان شهر (شهر کاه) را به اصفهان منتقل میکردند ملت قشقایی کاملاً مسالمت آمیز اعتراض کرد ولی پاسداران رژیم آخوندی ملت معترض قشقایی را بخاک و خون کشیدند! آیا اعتراض کردن ملت قشقایی برای نگهداشتن آب رودخانه های خود خلاف مقرارات است؟! آیا مردم اصفهان حق استفاده از آب شهرهای قشقایی را دارند ولی خود ملت قشقایی حق استفاده از آب رودخانه های خود را ندارد؟! آیا امیدی به زندگی مسالمت آمیز با فارسها وجود دارد؟! آیا بجز تجزیه ایران و استقلال کشورهای جدید، چاره دیگری مانده است؟
زنده باد ملل غیرفارس ایران و مرگ بر شوونیسم فاشیست فارس که در صدد نسل کشی و کوچ اجباری ملل غیرفارس است.
ارسلان قشقایی    Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn