لطیف حسنی: حمایت از کمپین "نه به آزار و زندان بهائیان در ایران"

انسانهای آزاده، ملیتهای محترم ساکن ایران
جای بسی تاسف است که در عصری که انسان به برکت پیشرفت علم و تکنولوژی کهکشانها و سیارات  را درمی نوردد،  در دنیایی که به برکت بلوغ جامعه بشری "حقوق بشر و دموکراسی" به عنوان میثاق مشترک  مورد قبول و احترام  انسان مدرن است، منطقه ما در آتش جنگ کینه های بدوی و  قرون وسطایی می سوزد. جنگهایی که نشان می دهد، کسانی که به سرنوشت ملتهای منطقه تسلط دارند چقدر از شعور و تمدن معاصر فاصله دارند. بی شک قربانی اصلی این جریانات "اخلاق" است که بدست حاکمان مدعی اخلاق و مقدسات در بازار قدرت و استثمار هر روزه ذبح می شود.
اگرچه داعش و سعودی و جمهوری اسلامی به عنوان طرفهای اصلی جنگ امنیت، آزادی و توسعه را بر مردمان منطقه حرام کرده و با عنوان جنگ "شیعه و سنی"  سعی در مشروعیت دهی به جاه طلبی خود در بین فریب خوردگان خویش هستند، اما در این میان مذاهب و اعتقاداتی هم هستند که  مورد شدیدترین  ظلم ها قرار می گیرند در حالیکه نه شیعه و نه سنی اند و نه جنگ طلب. بهائیان ایران یکی از این مذاهبی است که در طول دوران جمهوری اسلامی به شدت مورد سرکوب قرار گرفته و پیروان این مذهب از کوچکترین حقوق ابتدایی خود نیز محروم بوده اند. بیست سال  حکم زندان برای رهبران جامعه بهائی تنها نمونه کوچکی از این ظلمهاست.
به عنوان دبیر کل حزب یئنی گاموح که سکولاریسم و آزادی عقیده جزو اصول اساسی آن بوده و در پرچم آذربایجان جنوبی با رنگ سبز متبلور شده است، و همچنین به عنوان زندانی سیاسی که به سبب سالها هم بندی و هم سلولی با عزیزان بهایی از نزدیک با دردها و آلام آنها آشنا هستم، به نمایندگی از حزب متبوع خود از کمپین " نه به آزار و زندان بهاییان در ایران" اعلان حمایت نموده و از تمام انسانهای آزاده و دموکراتیک خواهشمندم از به این کمپین بپیوندند.
اتحاد و همکاری نیروهای مترقی دموکراتیک تنها راه غلبه بر ارتجاع و راسیسم است.
دکتر لطیف حسنی
دبیر کل حزب نوبیداری ملی آذربایجان جنوبی (یئنی گاموح)
زندان رجائی شهر/ 28 اردیبهشت نود و چهار
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn